Dzisiaj w Warszawie odbędą się liczne marsze organizowane przez różne środowiska polityczne. Ruszył już m.in. marsz Komitetu Obrony Demokracji, na którym przemawiał były prezydent Bronisław Komorowski. Pojawiły się również pierwsze informacje o liczebności na opozycyjnym marszu.

W stolicy naszego kraju odbędą się dzisiaj liczne marsze świętujące odzyskanie niepodległości. Swoje marsze – oprócz oficjalnych uroczystości organizowanych przez obóz władzy – organizują m.in. środowiska narodowców (rozpoczęcie ich marszu planowane jest na godz. 14.00) oraz opozycja w postaci Komitetu Obrony Demokracji.

Ten drugi już się rozpoczął i na razie nie odnotowano żadnych incydentów. Specjalne przemówienie na placu Narutowicza wygłosił były prezydent Polski Bronisław Komorowski.

 – Jesteśmy narodem doświadczonym w sposób szczególny przez historię, bo dwukrotnie musieliśmy odzyskiwać suwerenność, niepodległość – mówił do zgromadzonych na marszu KOD, Bronisław Komorowski.

kod

Według wstępnych szacunków jakie podają media przychylne Komitetowi Obrony Demokracji, w marszu bierze udział ok. 10 tysięcy osób. Media prorządowe informują natomiast o „znikomej frekwencji”.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również