Rumuńskie władze postanowiły zlikwidować ponad setkę opłat administracyjnych. Przy okazji zdecydowano się pożegnać abonament radiowo-telewizyjny, który również w Polsce jest przedmiotem krytyki. 

Decyzję o likwidacji opłat i abonamentu podjęła Izba Deputowanych, czyli odpowiednik polskiego Sejmu. Czy to zagrywka przed nadchodzącymi wyborami? Najprawdopodobniej, ale Rumuni są zachwyceni. Nie będą już musieli płacić abonamentu czy krytykowanej opłaty środowiskowej, którą należało uiszczać podczas zakupu samochodu.

Rywalizujące przed wyborami rumuńskie partie zaczęły nawzajem przerzucać się pomysłami, które mają przyciągnąć wyborców. Krytycy ostrzegają, że działania mogą być nieodpowiedzialne, a walka o władzę opiera się na coraz większym populizmie, który może być tragiczny w skutkach. Boją się również, że zniesienie opłat spowoduje upolitycznienie mediów oraz import starych samochodów.

Z kolei zwolennicy likwidacji ponad setki opłat administracyjnych cieszą się, że więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach obywateli, a decyzja władz może oznaczać początek walki z biurokracją.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również