Rudi Schuberth potrafi się ustawić.
YouTube/Miejski Dom Kultury Częstochowa
Dominik Kwaśnik - 14 Lipca 2019

Rudi Schuberth narzekał, że kwota jego emerytury to żenada. Dziennikarze ujawnili co się dzieje w folwarku gwiazdora

Rudi Schuberth narzeka na niskie świadczenia od rządu.. Artysta sam uważa tę kwotę za żenującą, ale na szczęście to nie jest jego jedynym źródłem dochodu. Rentowny biznes nie pozwoli mu żyć na starość w nędzy. Dziennikarze odwiedzili słynny folwark Schubertha.

Rudi Schuberth na swoje konto dostaje co miesiąc jedynie 1200 złotych. Rzeczywiście trzeba przyznać, suma ta nie budzi zazdrości i zdecydowanie nikomu nie wystarczy na spokojne, wygodne życie. Na szczęście jest to tylko część przychodów artysty. Nie mogąc liczyć na godne życie za pieniądze wypłacane z ZUS, Schubert rozwija dodatkowe biznesy. Są to produkcja wędlin i prowadzenie folwarku, któremu własnie przyjrzeli się dziennikarze.

Rudi Shuberth ma na szczęście ma inne źródła dochodu

Schuberth, którego widzowie znają z wykonywania wakacyjnych przebojów, czy prowadzenia programu rozrywkowego "Śpiewające fortepiany", uważa, że artyści nie mogą liczyć na godne wypłaty składek na starość. Na wysokość świadczenia narzekał kilka miesięcy temu w rozmowie z "Faktem".

Anna Przybylska pochowana z kimś jeszczeNiemal nikt o tym nie wie. Anna Przybylska została pochowana z kimś jeszczeCzytaj dalej

- Od czasu do czasu będę wciąż grał i pokazywał się publicznie, bo ta moja kwota to jest żenada. Artyści nie mają żadnych emerytur... - opowiadał Rudi Schuberth.

Na szczęście zawartość jego portfela jest uzupełniana o dochody z prowadzenia "Folwarku Otnogi". Artysta przyjmuje tam gości w okresie od maja do września. Słynne miejsce odwiedzili ostatnio dziennikarze portalu WP.

Folwark Rudiego Schubertha. Niewygórowane ceny, kameralne miejsce

Nocleg w folwarku kosztuje 105 złotych za osobę ze śniadaniem, nie jest więc to przesadnie wysoka cena. Tym bardziej, że - jak czytamy na portalu - znajduje się w naprawdę urokliwym miejscu, w środku lasu, 90 kilometrów od Gdańska. Teren zajmuje około 16 ha, a okolica jest bardzo spokojna i idealna do odpoczynku.

Właściciele dbają o dobrą atmosferę. Często podczas posiłków zapraszają gości do wspólnego stołu. Jednym słowem - na Folwarku Otonogi bez problemu można się wyciszyć i zrelaksować. W odpoczynku pomagają też wygodne pokoje, umeblowane zabytkowym wyposażeniem.

Dziennikarze chwalą miejsce, lecz zauważają też dwa ograniczenia. Po pierwsze: nie można wynająć pokoju na jedną noc. Po drugie - to niespodzianka - na miejscu nie ma terminalu płatniczego. Płacić można wyłącznie gotówką.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ile zarabia agnieszka chylińskaGwiazdy bez matury, które zarabiają krocie. Te kwoty zwalą was z nógCzytaj dalej

Ile dorabia Rudi Schuberth na Folwarku? Dodatek do emerytury

Pytanie, czy ilość tej gotówki rekompensuje niskie świadczenia. Portal WP próbuje oszacować kwotę. Bierze pod uwagę okres działalności Folwarku - weekendy w miesiącach od maja do września - i zakłada maksymalne obłożenie. Jaki jest wynik obliczeń? W 22 weekendy może zarobić 9240 złotych na pokoju dwuosobowym i ok 46 tysięcy złotych na pokojach pięcioosobowych.

Okazuje się, że Rudi Schuberth najwięcej zarabia jednak nie na samym folwarku, a na wyrabianiu własnych wędlin. Dzięki tym przedsiębiorstwom i ciągłej aktywności zawodowej, artysta może pozwolić sobie na godne życie bez oglądania się na przelewy z ZUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje roczny chłopczyk. Był synem znanego sportowca. Zginął STRASZLIWĄ śmiercią
  2. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa ujawniła całą PRAWDĘ o Lechu. Będziecie WŚCIEKLI!
  3. Udało się ustalić, gdzie pojechał ojciec Dawida. "Mamy to"
  4. Nieoficjalne: Sąsiedzi ujawnili, z jakiego powodu ojciec Dawidka miał popełnić samobójstwo
  5. Mama Dawida dostała najgorszą wiadomość. Komentarz policji odbiera mowę
  6. Sąsiad Dawidka nagle wzdrygnął się i wskazał palcem: "Tam jest rzeczka". Oczy wszystkich powędrowały w jeden punkt
  7. Były policjant nie ma złudzeń. Służby poszukujące Dawidka popełniły niewybaczalny błąd

tadeusz rydzykRodzice Rydzyka ukrywali to przed światem. Szokujące rodzinne tajemnice duchownego ujrzały światło dzienneCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News