Z samego rana pojawiają się niezwykle niepokojące informacje. Lotniska w całej Europie są sparaliżowane. Sytuacja jest dramatyczna, przewoźnicy notują ogromne straty. Cierpią na tym także Polacy, którzy są uwięzieni i nie mogą się z nikim skontaktować.

Z powodu silnych opadów śniegu lotniska w całej Europie są sparaliżowane. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Nikt nie zakładał, że sytuacja pogodowa tak bardzo wpłynie na komunikację międzynarodową.

Można właściwie mówić o kataklizmie pogodowym. Najbardziej dotknęło to irlandzkich linii lotniczych Ryanair. Wszystko przez szczególnie poważne opady właśnie na Wyspach Brytyjskich.

Lotniska w całej Europie sparaliżowane

Całe lotnictwo cywilne notuje ogromne problemy w poniedziałkowy poranek. Dwa angielskie lotniska, w Londynie i w Birmingham musiały zostać zamknięte. Władze Ryanaira zmuszone były odwołać aż 246 lotów, w tym aż 34 z Polski.

ZOBACZ TAKŻE: Co się tam dzieje?! Stewardessa po raz drugi wypadła z samolotu

Odwołane loty dotyczą głównie tras między Polską a Zjednoczonym Królestwem. Są jednak także odwołane połączenia między miastami w Europie kontynentalnej, m.in. między Frankfurtem i Krakowem.

Podobne problemy notuje WizzAir, węgierska spółka, która musiała odwołać kilkadziesiąt lotów. 20 połączeń łączy Polskę z innymi miastami. Wśród Polskich lotnisk najbardziej ucierpiał port lotniczy w Gdańsku. Anulowano połączenia ze szwedzkim Malmö, holenderskim Eindhoven, czy hiszpańską Barceloną.

Ludzkie dramaty, Polacy uwięzieni

Paraliż dotknął nie tylko samych lotów, ale także portów lotniczych. To przez tłumy ludzi, którzy próbują w panice przebukować swoje bilety oraz dowiedzieć się czegokolwiek konkretnego na temat planowanych lotów.

Media informują o chaosie na lotniskach, panice pasażerów. Niektóre terminale są tak zatłoczone, że dosłownie nie da się wejść na ich teren. Podróżni są zdezorientowani, chcą za wszelką cenę dotrzeć do planowanych celów podróży.

ZOBACZ TAKŻE: To miała być niewinna reklama. Linie lotnicze rozpętały piekło

Na lotnisku w Luton utknęła spora grupa polskich pasażerów. Skarżą się oni na fatalne traktowanie. Mówią wprost, że są traktowani jak śmieci.

– Są tutaj ludzie z małymi dziećmi. Tu jest płacz, tu jest pisk, ludzie okupują biura, ci nas wyrzucają. Jesteśmy jak śmiecie traktowani. Nikt nam nie jest w stanie pomóc, a Angielki rozkładają ręce i twierdzą, że już takie tłumy krzyczące, jak ja nie robią na nich wrażenia – wyjaśnia pasażerka.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! Pilot CIA ujawnia. ŻADEN samolot nie uderzył w WTC

– Nie możemy przebukować tych lotów przez internet, bo strona nie działa. Nie ma osoby z linii lotniczych WizzAir, która mogłaby nam pomóc. Ludzie są zmęczeni, nie mamy żadnych posiłków, więc jest naprawdę źle – zaznacza druga.

10 dowodów na istnienie UFO


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również