Lada dzień zniesiony zostanie bardzo uciążliwy zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Lada dzień zniesiony zostanie bardzo uciążliwy zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą Źródło: Kancelaria Premiera/Flickr

Ruch graniczny w jednym z najważniejszych punktów na mapie Polski zostanie przywrócony. Wielu Polaków odetchnie z ulgą na wiadomość, która dziś pojawiła się w mediach. Zniesiony będzie jeden z najbardziej uciążliwych zakazów. Gdzie spokojnie będzie można przekraczać granicę?

Ruch graniczny w województwie śląskim zostanie przywrócony. Czeski minister zdrowia, Adam Vojtiech, przekazał dziś wiadomości, na które czekali mieszkańcy Śląska. Sytuacja epidemiologiczna unormowała się w Polsce, a jak wygląda sytuacja u naszych sąsiadów? 

Ruch graniczny na Śląsku zostanie przywrócony. Zapadła decyzja 

- Sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim w Polsce znacznie się poprawia, dlatego planujemy złagodzenie restrykcji dotyczących ruchu granicznego od przyszłego tygodnia - przekazał Adam Vojtiech.

Czeski minister zdrowia dziś ogłosił ważną decyzję. Jego słowa oznaczają, że przekraczając granicę z Czechami, Polacy nie będą zobligowani do przedstawienia ujemnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Osoby, które będą chciały przekroczyć granicę, nie będą przechodziły już 14-dniowej kwarantanny. 

Przypomnijmy - już w połowie czerwca nasi sąsiedzi przywrócili ruch graniczny. Jednak decyzją czeskiego rządu nie wszyscy mogli wjeżdżać do Republiki Czeskiej na takich samych zasadach. 12 czerwca czeskie Ministerstwo Zdrowia przekazało informację, że mieszkańcy województwa śląskiego, ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będą mogli korzystać ze zniesienia zakazu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ruch graniczny z Czechami. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna u naszych sąsiadów? 

Ostatniej doby w Republice Czeskiej odnotowano najwyższy od dwóch miesięcy wzrost pozytywnych testów na obecność koronawirusa. Czeskie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w sobotę wykryta aż 168 nowych przypadków zakażeń. Zmarły 4 osoby. Wcześniej podobny przyrost został odnotowany 11 kwietnia, wtedy resort zdrowia informował o 170 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 jednej doby. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Domaradzki

2. Pierwsze objawy zawału serca. Lepiej ich nie lekceważyć

W Czechach od pierwszego marca bieżącego roku, czyli od dnia gdy stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia, odnotowano w sumie 11 044 pacjentów z COVID-19, zmarło 349 osób. Obecnie w szpitalach przebywa 122 pacjentów. Wszystkie aktywne zakażenia w kraju to łącznie 3026 osób. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zarobki nad morzem właśnie orbitują. W kuchni w Łebie zarobisz 10 tys., zwykły sprzedawca przekąsek w Juracie może liczyć na 5 tys. złotych
  2. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  3. Na ciele babci pojawiły się siniaki. Gdy rodzina obejrzała nagranie z ukrytej w domu kamery, natychmiast zadzwonili na policję
  4. GIS zamyka popularne kąpielisko, na pewno nie ostatnie. Zła wiadomość dla Polaków nad morzem
  5. Zapytali Ministerstwo Zdrowia, ilu Polaków naprawdę zakaziło się koronawirusem. Odpowiedź zwala z nóg
  6. Od 13 lat jest w ciąży. Kobieta opublikowała porażające zdjęcia

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News