SE.pl: Ruch tonie w długach. Prezes brał bajońską pensję

SE.pl: Ruch tonie w długach. Prezes brał bajońską pensję Źródło: fot. Wikimedia.com

Ruch, jeden z potentatów na rynku dystrybutorów prasy, jest w coraz poważniejszych opałach. Mimo to jego prezes jeszcze do niedawna pobierał niewyobrażalnie wysoką pensję. Spółka ciągnie w stronę bankructwa, a wydawcy prasy tłumaczą się czytelnikom z problemów.

"SuperExpress" podał, że prezes Ruchu Igor Chałupiec, szef spółki Lurena Investment (właściciela Ruchu), jeszcze nie tak dawno pobierał co miesiąc 350 tys. zł! Kwota astronomiczna, tym bardziej zaskakuje przy coraz gorszej kondycji dystrybutora prasy. Sytuacja ma mieć związek z restrukturyzacją, która tra w firmie od ośmiu lat. Jak pisze "SE", Ruch rok w rok tracił po kilkadziesiąt milionów złotych. Skutek tego jest taki, że dziś firma nie płaci wydawcom za sprzedawane tytuły. Teraz, kiedy wydawcy w końcu poznają pensję prezesa, wściekną się jeszcze bardziej. Wszak prasa żyje właśnie dzięki kioskowym dystrybutorom, a sytuacja jest niezależna od redakcji.

Ruch w tarapatach

Igor Chalupec jest prezesem Ruchu, a także właścicielem spółki Icentis. Icentis inkasuje co roku miliony za zarządzanie Ruchem, a ten płaci przecież też pensje zarządowi. Jedynym ratunkiem są więc dziś wydawcy gazet, klienci Ruchu. Ale im też trzeba wypłacać za sprzedane gazety. Tymczasem wydawcy skarżą się, że przelewy przychodzą z wielomiesięcznym opóźnieniem bądź w ogóle. Tylko wobec "SE" spółka zalega kilka milionów złotych. Problemy mają wszyscy duzi gracze: Agora ("Gazeta Wyborcza"), a także Infor ("Dziennik Gazeta Prawna"). Grupa ZPR Media wypowiedziała umowę Ruchowi. Tabloid wysłał do spółki zapytania o ogromne wynagrodzenia prezesa w obliczu długów i zaległości wobec prasy. Otrzymał ogólnikową odpowiedź rzeczniczki spółki. - RUCH jest obecnie w procesie przyśpieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu częściowego z największymi Wydawcami – wierzycielami Spółki. Ze względu na otwarte „PPU” oraz trwające rozmowy z Wydawcami, nie komentujemy obecnej sytuacji finansowej RUCH S.A. Na obecnym etapie Spółka koncentruje się na wypracowaniu planu restrukturyzacyjnego i rozmowach z Wydawcami - czytamy w odpowiedzi nadesłanej do SE.  1. Francuska prasa bezlitosna dla rządu PiS. Ostre komentarze
  2. Masz kredyt w tym banku? Możesz skończyć z potężnym długiem
  3. TVP utonie w długach, będą kolejne KOSMICZNE kary pieniężne
  4. Gigantyczny wyciek danych PESEL! Kilkaset tysięcy Polaków ma problem
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu