4 rzeczy, które z miejsca zniszczą związek i doprowadzą do rozstania. Nawet najszczęśliwsze małżeństwo kończy się po nich rozwodem

4 rzeczy, które z miejsca zniszczą związek i doprowadzą do rozstania. Nawet najszczęśliwsze małżeństwo kończy się po nich rozwodem Źródło: .

Rozwód może spotkać nawet najbardziej zakochane małżeństwo. Amerykański naukowiec przedstawił 4 powody, przez które małżeństwa rozpadają się najczęściej.

Rozwód może spotkać nawet najbardziej kochające się małżeństwo. Wiele czynników może zakończyć zawiązek. Amerykański naukowiec przeanalizował najczęściej pojawiające się przyczyny rozstań i wyselekcjonował 4 groźne zachowania, które mogą zakończyć miłość.

Rozwód kończy wiele wspaniałych małżeństw

Amerykański psycholog przez wiele lat prowadził badania wśród par. 40 lat swojej pracy analizował różne zachowania, prowadzące do rozpadu małżeństw. Wybrał 4 z nich, które najbardziej zagrażają stabilności relacji. Okrzyknął je "Czterema jeźdźcami apokalipsy".

Pierwszy problem, na który mężczyzna zwraca uwagę, to pogarda w związku. Gdy jedna z osób publicznie lub za plecami obraża swojego partnera, wyśmiewa lub jawnie podważa jego zdanie i wiedzę, jest to dzwonek alarmowy, że związek długo nie przetrwa. Daje to do zrozumienia drugiej osobie, że nie jest wystarczająco inteligentna, by być równym partnerem do rozmowy czy podejmowania ważnych decyzji. Czasami warto pohamować swoje ambicję, by dać ukochanemu poczucie, że jest dla nas wartościowy i cenny.

Z powyższym problemem bezpośrednio łączy się kolejny, wskazany przez psychologa, "zabójca związków". Nieustanna krytyka i wieczne rozpamiętywanie złych wydarzeń z przeszłości z pewnością nie pomoże zbudować pewnej relacji na długo. Rezultatem takiego zachowania jest narastający strach partnera przez wykonaniem czegokolwiek, bo i tak zostanie to wykpione. W takim przypadku trzeba spojrzeć na sytuację z boku, pozbyć się krytycznego spojrzenia i przestać wyszukiwać tylko złe rzeczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rozwód to ostateczny krok. Czasami warto spróbować naprawić relację

Atak i agresja w relacji, to jedne z najgorszych zachowań, po jakie można sięgnąć. Każdy związek przeżywa mniejsze lub większe kryzysy, a kłótnie zdarzają się nawet najbardziej zgranym parom. Kiedy jednak kończą się racjonalne argumenty, wiele osób zaczyna atakować i obwiniać partnera oraz cały świat za swoje niepowodzenia. Wyjściem z sytuacji jest spokojna rozmowa. Należy nauczyć się brać odpowiedzialność za swoje czyny. Ukochany na pewno bardziej doceni naszą szczerość, niż wieczne zrzucanie winy na niesprzyjające okoliczności.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Tragiczne wiadomości z centralnej Polski. Samolot runął na ziemię i stanął w ogniu, jest informacja o ofiarach

Ostatnim wyróżnionym przez naukowca tematem, jest uciekanie od problemów. Ciągłe omijanie trudnych spraw i pozostawianie nierozwiązanych konfliktów powoduje, że z roku na rok coraz trudniej do nich wrócić. Kiedy taka "bomba" wybuchnie, z naszego związku mogą zostać już tylko marne strzępki. Naukowiec podkreśla, jak ważne jest rozmawianie na bieżąco o swoich uczuciach i konsultowanie stanu relacji ze swoim partnerem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fryzura, za którą faceci szaleją. Jest prosta i szybka w wykonaniu, wystarczą 3 minuty, by osiągnąć zachwycający efekt
  2. Mama przez całą dobę szukała pomocy dla 8-letniej córki, która najpewniej została zgwałcona. Oburzająca postawa lekarzy, nie chcieli mieć z nią do czynienia
  3. Zwyrodnialec porwał 11-latkę i bezustannie gwałcił, urodziła mu 9 dzieci, nad którymi się znęcał. Ich agonia trwała 19 lat
  4. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  5. Premier zapowiedział WALKĘ o polskich emerytów. Odniósł się NIE TYLKO do 13. i 14. emerytury

źródło: Jest pozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News