Po 20 latach małżeństwo w końcu się rozwiodło. Nikt nie może uwierzyć, co zrobiła żona po rozprawie

Po 20 latach małżeństwo w końcu się rozwiodło. Nikt nie może uwierzyć, co zrobiła żona po rozprawie Źródło: Pixabay.com Free-Photos

Rozwód po 20 latach był dla Hanny wyjątkowo trudną decyzją. Kiedy w końcu sąd orzekł koniec ich małżeństwa, kobieta zrobiła coś, czego nikt nie mógł zrozumieć. Wszyscy przecierali oczy ze zdumienia.

Rozwód po wielu latach małżeństwa był trudną decyzją, jednak Hanna uznała, że nie chce już dłużej żyć tak, jak do tej pory. Kobieta złożyła papiery rozwodowe, a kiedy sąd orzekł koniec jej małżeństwa zrobiła coś nieoczekiwanego. Wiele osób nie mogło uwierzyć w jej zachowanie.

Rozwód po 20 latach wspólnego życia miał zmienić jej życie

Hanna i Karol znali się od dzieciństwa. Choć ich drogi na chwilę się rozeszły, wkrótce ponownie się spotkali i zostali parą. Kobieta zaszła w ciąże, wzięli szybki ślub i przeżyli wspólnie 20 lat. Kochali się, jednak wraz z biegiem lat ich oczekiwania i potrzeby  znacznie się rozminęły.

– Po dwudziestu latach dotarło do mnie, że bardzo się od siebie oddaliliśmy. W zasadzie każde z nas żyło po swojemu. Córka dorosła i wyprowadziła się z domu. Karol miał pracę, rower, kolegów. Byliśmy takim starym dobrym małżeństwem, choć niekoniecznie dobrym. Pewnie żylibyśmy tak dalej, ale ja miałam czterdzieści lat, a czułam się jak wdowa. Oczywiście, że bałam się rozwodu. Chyba podświadomie liczyłam, że jak powiem o tym Karolowi, ocknie się i zawalczy. Tak się nie stało. "Dobrze, rozwiedźmy się" – powiedział tylko – wyznała Hanna w rozmowie, opublikowanej na portalu WP.PL.

Sąd ogłosił koniec ich małżeństwa bez orzekania o winie. Po rozprawie wspólnie wsiedli do taksówki i wrócili do swojego mieszkania. Do kobiety dotarło, że choć nie byli już parą, jej życie niewiele się zmieni. Zapytała Karola, kto się wyprowadzi, on nie miał zamiaru opuszczać ich domu.

– Byłam w szoku. Myślałam, że jako facet weźmie sprawy w swoje ręce i będzie miał w sobie tyle godności, żeby się wynieść. Ale nie. Wyszedł pojeździć na rowerze, a ja resztę dnia przepłakałam. Wrócił wieczorem, zjadł kolację i posłał sobie kanapę w salonie. Ja spałam w sypialni – wyznała kobieta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Hanna i Karol po rozwodzie wciąż mieszkali razem

Wszyscy byli zdziwieni, że Hanna i Karol po rozwodzie wciąż mieszkają razem. Bliscy nie mogli zrozumieć decyzji kobiety. Żadne z eksmałżonków nie mogło ułożyć sobie życia, a wspólne egzystowanie w jednej przestrzeni powodowało masę problemów. Taka sytuacja trwała kolejne 10 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Wiele osób nie miało pojęcia. Chodzi o ojca Beaty Szydło
3. Wkrótce pogrzeb Jacka Czyża. Rodzina aktora zwraca się do wszystkich z wielką prośbą

Jak tłumaczy adwokat Jerzy Grycz, to nie jest wyjątkowa sytuacja. W ten sposób żyje wiele par w Polsce, które zdecydowały się na rozwód, ale z różnych względów, np. finansowych, nie mogą pozwolić sobie na całkowitą zmianę warunków życia i bytowania.

– Wspólne mieszkanie po rozwodzie to rzadko kiedy świadomy wybór. Najczęściej jest to wymuszone pewnymi okolicznościami zewnętrznymi. Sąd powinien orzec o sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania, jednak takie orzeczenie nie rodzi żadnych dodatkowych uprawnień o charakterze własnościowym, a jedynie rozgranicza byłych małżonków, jeśli chodzi o korzystanie z poszczególnych pokoi oraz innych pomieszczeń przeznaczonych do użytku wspólnego – tłumaczy adwokat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat Rafała z „Królowych życia”, okłamał wszystkich? Na jaw wyszła niewygodna prawda
  2. Miał całe życie i karierę przed sobą. Niestety, nie żyje. 18-letni sportowiec został zastrzelony
  3. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
  4. Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć
  5. Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego
  6. Widzowie oglądali program "Sędzia Anna Maria Wesołowska", ale nic nie podejrzewali. Właśnie ujawniono zatrważającą prawdę
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach     
  8. Rosół za 5 złotych? Bulion wg przepisu Ćwierczakiewiczowej z 1871 roku króluje na polskich stołach, wygrywa smakiem i aromatem
  9. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość

Źródło: WP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News