Sypialnia jest bez wątpienia jednym z ulubionych pomieszczeń wielu z nas. Spędzamy w niej wiele czasu, niekoniecznie odpoczywając, dlatego należy zadbać o jej higienę, jak w każdej innej części domu. 

W łóżku, głównej atrakcji sypialni, zostawiamy ogromne ilości materiału genetycznego, naskórka czy śliny. Rzadko czyszczone może stać się siedliskiem bakterii i roztoczy, które szczególny problem sprawiają przede wszystkim alergikom. Warto zadbać, aby każda w nim wizyta, czy to udanie się na spoczynek, czy oczywiste przyjemności, była od nich wolna.

Istnieje bardzo prosty i tani sposób, by wyeliminować małe żyjątka, zamieszkujące nasze ukochane łoża. Wystarczy na nie wysypać proszek do pieczenia, znany ze swoich właściwości czyszczących. Usuwa on nieprzyjemne zapachy, zabrudzenia i, co najważniejsze, wchłania roztocza.

Aby wyczyścić łóżko za pomocą proszku, należy wysypać go na zabrudzone miejsca, troszcząc się o te trudno dostępne. Po upływie dwóch godzin trzeba przejechać całość mokrą szmatką, a następnie ściągnąć resztki proszku odkurzaczem. Efekty, jakie daje ta metoda, są zaskakujące. Nadaje się także do czyszczenia wielu innych mebli.

źródło: tipy.interia.pl

...

Zobacz również

Chcesz uchronić się przed komarami? Wypróbuj TE sposoby!