Brutalna ROZRÓBA w Warszawie! Czegoś takiego nie było już od lat

Brutalna ROZRÓBA w Warszawie! Czegoś takiego nie było już od lat

Rozróba w siedzibie Lasów Państwowych w Warszawie. Do budynku wtargnęło kilkadziesiąt osób protestujących przeciwko wycince prowadzonej w Puszczy Białowieskiej. Tych, którzy nie opuścili siedziby dobrowolnie wynoszą policjanci. Takiej rozróby w publicznym budynku nie było już od lat!

Protestująca opozycja starła się z policją, która brutalnie wynosi demonstrujących z terenu siedziby Lasów Państwowych. Funkcjonariusze bez litości szarpali opozycjonistów i ciągnąc ich za kończyny oraz ubrania wyrzucali po kolei z budynku. Protestujący krzyczeli i próbowali pozostać na okupowanych pozycjach.

Protest dla Puszczy

Protest zorganizowała organizacja Obóz dla Puszczy - Wycinka Puszczy Białowieskiej postępuje. Nie możemy bezczynnie patrzeć na dewastację ostatniego naturalnego lasu Europy" - krzyczeli ekolodzy podczas demonstracji. - Jest to symboliczna blokada Lasów Państwowych. Będziemy blokowali wejście do budynku do czasu usunięcia nas przez policję. Nie naruszamy miru domowego. Nadszedł czas, żeby wychodzić z lasu i protestować w miastach - mówiła w rozmowie z PAP Joanna Pawluśkiewicz, członkini Obozu dla Puszczy. Ekolodzy żądają od szefa Lasów Państwowych wycofania się z decyzji , która zezwoliła na prowadzenie wycinki w 2/3 powierzchni Puszczy Białowieskiej, wycofania z puszczy ciężkiego sprzętu oraz zakończenia sprzedaży drewna pochodzącego z puszczy. Atmosfera podczas demonstracji była napięta od samego początku. Rzecznik Lasów Pańśtwowych Anna Malinowska twierdzi, że demonstracja oraz okupacja siedziby są nielegalne - Manifestacja nie była zgłoszona. Trudno też mówić o spontanicznym proteście, jeśli przynieśli ze sobą beczkę wypełnioną betonem, czy rury, które wykorzystują w puszczy do protestów. Aktywiści, którzy dziś protestują nie przyszli rozmawiać, robią show, przy okazji uniemożliwiając wejście do siedziby. Poza tym hasło, z którym przyszli dotyczące utworzenia parku narodowego jest źle zaadresowane. To nie my decydujemy o utworzeniu parku narodowego. Szkoda, że aktywiści nie czekają na rozstrzygnięcie sprawy puszczy w Trybunale Sprawiedliwości UE, którą sami za pośrednictwem KE założyli, tylko jeszcze przed wyrokiem twierdzą, że złamaliśmy prawo - stwierdziła. Źródło: PAP, TVN Warszawa
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News