Do niecodziennej sytuacji doszło na plaży w Karwi (woj. pomorskie), gdzie z morza Bałtyckiego wypłynął rozjuszony dzik. Dzikie zwierzę taranowało parawany i atakowało ludzi. Kilka osób zostało rannych.

W niedzielne popołudnie na jednej z niestrzeżonych plaży w Karwi. Z Bałtyku wypłynął dzik, który nie mogąc uciec z plaży (drogę ucieczki blokowało mu ogrodzenie) i zobaczywszy plażowiczów, zaczął ich atakować. Rozjuszone zwierzę taranowało wszystko na swojej drodze.

Kilka osób zostało lekko rannych. Jeden z zaatakowanych mężczyzn wymagał pomocy ratowników, ponieważ ostre kły dzika rozcięły mu nogę.

– Ludzie na niego skoczyli z deskami, z wszystkim co mieli pod ręką i jakoś udało się go spłoszyć, ale trzy osoby i tak zaatakował dosyć mocno. Mieli poranione nogi, dzik powbijał im kły – relacjonuje jedna z naocznych świadków całej sytuacji.

Zwierzę w końcu zdołało uciec z plaży. Nie wiadomo jednak gdzie aktualnie przebywa. Jak przyznają lokalne służby porządkowe, pierwszy raz spotkali się z taką sytuacją.

Film można obejrzeć również pod tym linkiem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również