Rowerowy Maj. Rozpoczyna się popularna kampania
facebook.com/RowerowyMaj
Wiadomości Pikio - 24 Kwietnia 2019

Rowerowy Maj - kampania coraz popularniejsza w polskich szkołach

Rowerowy Maj to coraz popularniejsza kampania w polskich szkołach. Uczniowie i nauczyciele chętnie biorą udział w tym wydarzeniu. W jakich miastach odbędzie się w tym roku? Jakie nagrody przewidzieli organizatorzy?

Rowerowy Maj to ogólnopolska akcja mająca zachęcić uczniów szkół w całej Polsce do tego rodzaju aktywności i ruchu. Promowanie zdrowego trybu życia oraz ekologicznej komunikacji to główne cele kampanii. Pierwsza edycja odbyła się w Gdańsku w 2014 roku i wzięło w niej udział 1703 uczestników. Piękna idea oraz oryginalny pomysł sprawiły, że już rok później do akcji przyłączyło się prawie 10 tysięcy chętnych, co dało łącznie 60 procent uczniów gdańskich podstawówek. Stało się jasne, że pomysł był rewelacyjny, a kampanię trzeba rozpowszechnić w całej Polsce.

Rowerowy Maj - Gdańsk

Stolica trójmiasta - Gdańsk - może pochwalić się tym, że zainicjowano tam akcję, a tym samym zaszczepiono w uczniach całego kraju chęć korzystania z pojazdów jednośladowych. Rowerowy Maj to kampania polegająca na promowaniu zdrowego trybu życia.

W praktyce wygląda następująco. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, deskorolce czy rolkach otrzyma naklejkę do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczniów, klas oraz szkół przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W 6. edycji kampanii weźmie udział aż 48 miast. Jednym z nich już tradycyjnie będzie organizator akcji - Gdańsk. W 2019 roku chęć udziału w przedsięwzięciu zadeklarowało 150 placówek. W konkursie opartym na zdrowej rywalizacji zmierzy się ze sobą 1 758 klas z gdańskich szkół.

Rowerowy Maj - Warszawa, Kraków, Wrocław

Popularniejsza z roku na rok akcja nie mogłaby odbyć się bez największych polskich miast. Swoją gotowość do aktywnego trybu życia wyrazili uczniowie krakowskich i wrocławskich szkół. Silną reprezentację posiada również Warszawa.

Stolica województwa małopolskiego nie ogłosiła jeszcze oficjalnej liczby uczniów, którzy wezmą udział w kampanii, może być jednak pewni, że nie będzie ona mała. Wrocławianie zgłosili do zabawy 478 klas w 59 szkolnych placówkach. Bardzo postarali się również uczniowie miasta stołecznego. W Warszawie do szkół na rowerach będą dojeżdżać uczniowie 3 161 klas z 250 szkół. Oprócz największych polskich miast do akcji przyłączyły się m.in.: Bydgoszcz, Kielce, Zamość, Malbork i Władysławowo.

Rowerowy Maj - nagrody

Silna wolna, popieranie zdrowego życia oraz popularyzacja roweru jako środku transportu do szkoły zostanie nagrodzona przez organizatorów. Kampania skierowana do uczniów w wieku od 3 do 14 lat, a także nauczycieli i wszystkich pracowników placówek, nagrodzi wszystkich uczestników, a tych najbardziej aktywnych - szczególnie.

Tytuły najbardziej rowerowej klasy czy klasy fair play przyniosą uczniom sporo satysfakcji, a nagrody w postaci wspólnych wyjść do kina, aquaparku, kręgielni i parku linowego dużą dawkę radości. Dla najbardziej zdeterminowanych i wyróżniających się uczestników akcji organizatorzy przewidzieli również nagrody rzeczowe i pieniężne.

W czasach kiedy dzieci coraz rzadziej bawią się na podwórku i uprawiają sport, zasiadając częściej przy komputerach i tabletach, wiadomość, że z roku na rok przybywa uczestników akcji wspierającej zdrowy tryb życia bardzo cieszy. Życzymy powodzenia i gratulujemy wszystkim uczestnikom i szkołom, które w tym roku przyłączyły się do akcji.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Czas przygotować się do sezonu rowerowego. Czy masz już wszystko?
  2. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
  3. Przygotowanie roweru do sezonu krok po kroku. Od czego zacząć?
  4. Biedronka przywitała wiosnę z impetem. TAKICH produktów Lidl nie miał nigdy
  5. Spędzacie aktywnie wolny czas? Proponujemy najlepsze aktywności na świeżym powietrzu!
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News