Odkryto niepokojące ruchy Rosji. "Zbroi się przy granicy z Polską"

Odkryto niepokojące ruchy Rosji. "Zbroi się przy granicy z Polską"

Rosyjskie wojska zbroją się przy granicy z Polską - wynika ze zdjęć satelitarnych opublikowanych przez amerykańską stację telewizyjną CNN. Sprawę bezpieczeństwa w Europie poruszył na łamach francuskiej prasy Sergiej Ławrow, rosyjski minister spraw zagranicznych. Jest zaniepokojony współpracą UE i NATO.

Rosyjskie wojska pracują przy instalacji wojskowej w obwodzie Kalinigradzkim. Informacje i zdjęcia na których widzimy umocnienia bazy opublikował portal radiozet.pl.

Rosyjskie wojska przy granicy z Polską

Kadry wzbudziły niepokoje Amerykanów. Nie jest to bowiem pierwsza widoczna z satelity szeroko zakrojona akcja przygotowawcza rosyjskich sił zbrojnych. Na początku tego roku pojawiły się zdjęcia, na których widać jak Rosjanie modernizują bunkier do przechowywania broni atomowej. Teraz nasi sąsiedzi mają umacniać swoje cztery instalacje wojskowe. Prace toczą się w odkrytym bunkrze niedaleko miejscowości Primorsk. Z informacji radia wynika, że Rosjanie budują 40 nowych bunkrów, bazę lotniczą, czy nową linię kolejową, które mają usprawnić logistykę w czasie najwyższej gotowości. Amerykańska stacja poprosiła Rosjan o odniesienie się do opublikowanych zdjęć. Póki co nie poznała odpowiedzi.

Rosyjski minister: Wojska USA w Polsce to naruszenie prawa

Rosyjskie działania i komentarz do bieżącej sytuacji geopolitycznej wyraził za to minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Był on gościem dziennikarzy francuskiej gazety "Paris Match". Jego zdaniem manewry wojsk amerykańskich w Polsce i krajach bałtyckich naruszają porozumienie między NATO a Rosją w tej kwestii.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Mówi się też o stworzeniu "wojskowego Schengen", który umożliwiałby szybsze dostarczanie ciężkiej broni na granice z Rosją. NATO organizuje manewry w krajach bałtyckich, Polsce, Rumunii. Polacy wpadli na pomysł zaproszenia amerykańskiego oddziału, co byłoby naruszeniem porozumienia między Rosją a NATO - powiedział francuskiej prasie. Ławrow wyraził wątpliwość co do kierunku w jakim podąża Unia Europejska. Poparł za to inicjatywę prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który jest jednym z głównym inicjatorów reformy UE. Chodziło zwłaszcza o pogląd Macrona, że Europa nie może opierać swojego bezpieczeństwa "wyłącznie" na USA.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co się dzieje? Rosyjskie pociski na polskich plażach
  2. Ekspert ujawnia ws. Smoleńska: „Szpiedzy USA wiedzieli, że Rosjanie kłamią”
  3. Jak się ubrać do samolotu do USA? Czeka cię długa podróż
  4. Chcesz by twój pies żył długo? Musisz pamiętać o tych paru rzeczach
  5. Kto wygra wojnę, Rosja czy NATO? Różnica jest porażająca
źródła: onet.pl, radiozet.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News