Tu-160
Wiadomości Pikio - 11 Września 2015

Rosyjskie bombowce atomowe nad Wielką Brytanią

Do aktu prowokacji doszło w zeszły czwartek. Sytuacja miała miejsce na granicy przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii, gdzie jak się okazało, pojawiły się rosyjskie Tu-160. O incydencie poinformowano dopiero dziś.

Dwie jednostki bombowców rosyjskich zdolnych do przenoszenia ładunków jądrowych zostały przechwycone wczoraj przez brytyjskie myśliwce typu Tajfun. Tu-160 podejrzanie szybko zbliżały się w stronę Wysp. Królewskie Siły Powietrzne zostały zaalarmowane przez bazę wojskową Lossiemouth umiejscowioną w Szkocji. Dzięki szybkiej akcji pilotów brytyjskich, Rosjanie zostali niezwłocznie eskortowani daleko poza powietrzną przestrzeń UK. Nie jest to pierwsza taka prowokacja ze strony Rosji. Podobne incydenty miały już miejsce niejednokrotnie. Najczęściej naruszane są przestrzenie powietrzne krajów skupionych wokół basenu morza Bałtyckiego.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: interia.plpt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News