Ile zarabia kasjer w Rossmanie? Czy w sieci drogerii łatwo awansować?

Ile zarabia kasjer w Rossmanie? Czy w sieci drogerii łatwo awansować? Źródło: wikimedia.org/Anakin81

Rossmann - zarobki w jednej z sieci drogerii w Polsce. Jak przedstawiają się wynagrodzenia pracowników tego sklepu? To tam udajemy się po najpotrzebniejsze kosmetyki, środki higieny i inne produkty. W Polsce ma ponad tysiąc sklepów, kocha go większość Polek.

Rossmann - zarobki

Rossmann - zarobki: jak przedstawiają się wynagrodzenia pracowników? Czy łatwo jest awansować z kasjera na kierownika zmiany? 

Firma powstała w 1972 roku w niemieckim Hanowerze, gdzie Dirk Rossmann otworzył swój pierwszy sklep. Obecnie sieć rozrosła się na kilka krajów europejskich, w tym Polskę, Węgry, Czechy. Do tej grupy kapitałowej należy ponad dziesięć tysięcy drogerii w 33 krajach Europy i Azji.

W Polsce pierwszy oddział otworzono w 1993 roku przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi, była to pierwsza samoobsługowa drogeria w naszym kraju. Od tego czasu dynamika rozwoju sieci rosła coraz bardziej. Rossmann nie tylko stale zwiększa liczbę sklepów, lecz również regularnie wprowadza na sklepowe półki nowy asortyment, taki jak ekologiczna żywność.

 - Jeśli ktoś zaczyna biznes i chce zarabiać ogromne pieniądze, ma też powinności wobec społeczeństwa. Powinien płacić nawet 30 proc. podatku od własnych profitów. Nie ukrywam kapitału w Luksemburgu, jestem wręcz dumny z osiąganych zysków i płacę wysokie podatki - powiedział założyciel.

Firma oferuje swoim pracownikom umowę o pracę i korzystne programy socjalne, w tym prywatną opiekę medyczną, czy dofinansowanie sportu i posiłków. Rossmann wciąż rekrutuje pracowników, jednak nie tylko do drogerii jako sprzedawców i kierowników sklepów. W sieci potrzebni są również analitycy, administratorzy infrastruktury IT i pracownicy magazynów w oddziale w Łodzi.

Zarobki w Rossmannie - kasjer, kierownik 

Rossmann może poszczycić się obrotami na poziomie ponad dziewięciu miliardów złotych rocznie, czyli około 30% udziału w rynku drogeryjnym.

 - To biznes gdzie dzień po dniu doskonali się systemy sprzedaży. Każde przestawienie towaru na półce, ekspozycja, wejście do sklepu z nowymi produktami poprzedzone są drobiazgowymi obserwacjami zachowań klientów. Gdy tylko widać początki sukcesu w sklepach testowych, podobne działania natychmiast uruchamia się w całej sieci. Rossmann jest najlepszy w takich małych kroczkach - tak odniósł się do sukcesu drogerii jeden z branżowych ekspertów.

Zarobki pracowników drogerii Rossmann są ściśle chronione. Na wielu forach możemy znaleźć wady i zalety pracy w sklepach, jednak nigdzie nikt nie podaje konkretnych kwot, które co miesiąc przelewane są na konto. Zdania o pracy w tym miejscu są mocno podzielone, jedni zachwalają, drudzy wręcz przeciwnie, kategorycznie odradzają.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - W Rossmannie spędziłam trzy lata. Po dwóch latach pracy jako kasjer- sprzedawca awansowałam na asystenta kierownika. Na początku pracy oraz po dostaniu awansu miałam tygodniowe szkolenie - opisuje jedna z pracownic.

 - Praca w bardzo miłej atmosferze. Pracodawca bardzo dba o dobro pracownika, motywacja 200%: premie, nagrody, bogaty pakiet socjalny. Możliwość awansu i rozwoju. Firma przyjazna pracownikom - pisze inna.

 - Niskie zarobki, wielozmianowość, ciągła zmiana grafiku, praca w weekendy, brak urlopu w wybrany termin, krótkie lub całkowity brak przerwy, nocki, praca na cały etat możliwa tylko dla kierowników i zastępców - pojawiają się też słowa krytyki.

  1. Dramat gwiazdy "Na Wspólnej"! Jej córka ma porażenie mózgowe
  2. Beata Tyszkiewicz pobiła rekord! Nigdy nie zgadniecie ilu miała mężów. Zemdlejecie z wrażenia
  3. Niewyobrażalna awantura w Big Brotherze. Polały się łzy
  4. 5-miesięczny syn umierał na ich oczach. Okropna tragedia
  5. Nie żyje ważna postać. Każdy z nas zawdzięcza mu bardzo wiele
  6. Uwielbiany uczestnik "Tańca z gwiazdami" upokorzony jak nikt nigdy. Dramat

Następny artykuł