Rossmann cieszy się w Polsce ogromną popularnością – codziennie odwiedzają go tysiące klientów, promocje przyciągają uwagę, a sklep nazywać się może jedną z największych sieci drogeryjnych w Europie. Tymczasem okazuje się, że ostatnia niezwykle korzystna rzekoma promocja jest zwykłym oszustwem wycelowanym w klientów. 

Rossmann swoją pierwszą filię w Polsce otworzył już w 1993 roku, a miało to miejsce przy jednej z najbardziej znanych łódzkich ulic, Piotrkowskiej. Od tamtego czasu firma znacznie się rozrosła, obecnie pochwalić się już może około 2 tysiącami placówek na terenie Polski, z których żadna nie narzeka na brak klientów.

Uznaje się, że Rossmann jest jednym z najlepiej zaopatrywanych tego rodzaju sklepów, który dodatkowo przekonuje klientów do siebie wieloma promocjami, na jakie konkurencja nie może sobie pozwolić. Teraz okazuje się jednak, że promocja, o której poinformowani zostali klienci, jest jednym wielkim oszustwem.

Fałszywa promocja, tysiące klientów oszukanych

Tysiące Polaków w ostatnim czasie otrzymało maile rzekomo wysłane przez sieć sklepów Rossmann, w którym zachęcani są do wygrania bonów na zakupy w specjalnej akcji konkursowej. Cała wiadomość wygląda wyjątkowo wiarygodnie, kolory oraz napisy natychmiast kojarzą się z konkretnym sklepem, a duży napis „Bon za zakupy do Rossmanna czeka na odbiór” kusił potencjalnymi korzyściami.

Dalej nadawcy obiecywali bony jedynie za wypełnienie krótkiej ankiety, a wartość nagród wynosiła 500 złotych i można ją było wykorzystać w dowolnej drogerii. Widać było także zdjęcie karty podarunkowej, która swoim wyglądem również nie wskazywała na żadne oszustwo. Jak jednak podaje sieć Rossmann, cała akcja jest oszustwem i to nie oni odpowiadają za wysyłanie wiadomości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anna Przybylska też musiała przez to przejść. Bolesne sekrety gwiazd

Rossmann: oficjalny komunikat

Oczywiście tak duża międzynarodowa sieć jak Rossmann natychmiast wystosowała oficjalne oświadczenie do swoich klientów, w którym przestrzega ich przed wysyłanymi mailami i apeluje o usuwanie wiadomości. Radzi się również unikać klikania w jakiekolwiek linki i załączniki, które mogą być dołączone do maili.

– UWAGA! Przypominamy, że wszystkie organizowane przez nas konkursy i promocje prezentowane są tylko i wyłącznie w gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb”, aplikacji Rossmann PL, na portalu www.rossmann.pl, a także na oficjalnych profilach Rossmanna w mediach społecznościowych oznaczonych jako konta zweryfikowane. Udział w naszych akcjach i konkursach NIGDY nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami. Informacje o akcji rozdawania kart podarunkowych lub konkursy z koniecznością wysyłania płatnych SMS w grupach lub profilach podszywających się pod drogerie Rossmann są próbą oszustwa. Podejmujemy kroki, aby tego typu fałszywe informacje zostały zablokowane, tymczasem bardzo prosimy Państwa o ostrożność – możemy przeczytać na stronie internetowej.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Lidl i Biedronka czekają w napięciu. Dzisiaj Sejm wyda na nich wyrok
  2. Najbardziej znienawidzony gwiazdor Polsatu wpadł w szał. Powiedział wszystko
  3. Dramatyczny wypadek i „bida z nędzą”. Największa gwiazda „Ranczo” wstrząsnęła fanami
  4. Znaki zodiaku powiedzą ci, z kim stworzysz najsilniejszą PRZYJAŹŃ
  5. DELFIN PODPŁYNĄŁ DO NURKA, BŁAGAŁ O POMOC. SZOKUJĄCY FINAŁ

Biedronka i Lidl wiedzą, jak cię zmylić! Sztuczki, przez które wydajesz zbyt wiele

Zobacz również