Używasz mięsa z kurczaka do gotowania rosołu? Mistrzowie kuchni wskazują, gdzie popełniasz najbardziej karygodny błąd

Używasz mięsa z kurczaka do gotowania rosołu? Mistrzowie kuchni wskazują, gdzie popełniasz najbardziej karygodny błąd Źródło: wikipedia

Rosół gotowany na kurczaku może okazać się niezbyt smacznym daniem, jeśli nie wiemy, której części mięsa użyć do jego gotowania. Mistrzowie kuchni jednym głosem wskazali, jaki powinien być nasz wybór, by danie było jeszcze lepsze.

Rosół jest daniem, które wyjątkowo często gości na naszych stołach. Polacy polubili to danie wiele lat temu i do dziś z chęcią sięgają po nie, nie tylko przy okazji wesela czy niedzielnego obiadu. Chociaż przepisów na tę zupę jest zatrzęsienie, to najważniejszym nie jest sposób jej przygotowania, a część mięsa, która zostanie użyta do ugotowania zupy.

Którą część kurczaka wybrać, by rosół był jeszcze lepszy 

Głównym składnikiem rosołu zawsze było mięso, które w znaczny sposób wpływa na smak dania. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że mięso wykorzystywane w przygotowaniu musi być jak najbardziej tłuste, aby i rosół był tłustym daniem. 

Jeżeli gotujemy rosół na kurczaku, warto sięgnąć więc po część mięsa, która będzie nadawała daniu wyjątkowy smak. Główną zasadą, którą zdradzają mistrzowie kuchni, jest to, by korzystać z części kurczaka, która zawiera kości.

Wyjątkowy rosół za sprawą odpowiedniej części mięsa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skrzydełka, ćwiartka (udo + podudzie) czy korpus pozostały po porcjowaniu kurczaka będzie idealnie nadawał się na gotowanie zupy, która za sprawą tych części mięsa będzie miała charakterystyczne "oczka" na powierzchni, czyli właśnie tłuszcz. 

Jeżeli wyjątkowy smak nie przekonał nas do wykorzystywania części kurczaka zawierających kości do gotowania, to warto uświadomić sobie, że właśnie w kościach zawarte są składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na trawienie, jakość skóry i paznokci, ale także łagodzą stany zapalne, a nawet pomagają walczyć z alergią i wzmacniają kości.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż zaraz po ślubie przestał się odzywać do żony. Dopiero po 20 latach przemówił i wyjawił powód milczenia
2. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski

Przy gotowaniu rosołu nie warto wybierać piersi z kurczaka, która zawiera najmniej tłuszczu spośród wszystkich części kurczaka. Zupa gotowana na tej części mięsa nie będzie zachęcała ani smakiem, ani wyglądem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda kultowych Alibabek potrzebuje pieniędzy i pomocy. Przykry zbieg okoliczności
  2. Masz akt notarialny? To wcale nie musi oznaczać, że mieszkanie jest już Twoje
  3. Sąsiad zakradł się do jej łóżka i zgwałcił z zimną krwią. Nagranie ujawniło najgorsze
  4. Tuż przed śmiercią Anna Przybylska wyjawiła swoje największe marzenie. Wielki smutek
  5. Księża poniżyli właśnie wielu najuboższych Polaków. Nie udzielili pomocy bezdomnym i starszym, nikt z Kościoła nie raczył się pofatygować

źródło: stonerchef

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News