Wielkie niebezpieczeństwo w centrum Polski. Na miejscu eksperci potwierdzili najgorsze przypuszczenia
.
Jakub Kossakowski - 15 Maja 2020

Wielkie niebezpieczeństwo w centrum Polski. Na miejscu eksperci potwierdzili najgorsze przypuszczenia

Zagrożenie może przybrać najróżniejsze formy. Jednak mało kto podejrzewałby, że niepozorna roślina może być aż tak niebezpieczna. Eksperci nie mają wątpliwości, że ostatnio zaobserwowano ją w centralnej Polsce. Czego powinniśmy się wystrzegać?

Niejedna roślina potrafi wzbudzić prawdziwy zachwyt. Jednak niektóre z nich mogą okazać się ogromnym zagrożeniem, które nie dotyczy wyłącznie osób borykających się z alergiami. Tym razem niebezpieczna roślina pojawiła się w centrum Polski.

Nagranie z pogrzebu szokujePorażające sceny podczas pogrzebu. Gdy włożyli trumnę do grobu, zmarły pomachał do żałobników, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Roślina, która stwarza ogromne zagrożenie

Niebezpieczeństwo może pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Tak właśnie się stało, kiedy pewien mężczyzna przekopywał swój ogródek. Jednak tym razem zagrożenie stwarza pewna roślina, która na pierwszy rzut oka może niczym się nie wyróżniać. Co zostało odkryte w centralnej Polsce?

Zgodnie z informacjami podanymi przez Radio ZET, osoby mieszkające w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego zauważyły, że w pobliżu ich domostw pojawia się niebezpieczna roślina. Jest nią Barszcz Sosnowskiego, który może wywołać u ludzi oparzenia II oraz III stopnia, a także pęcherze, owrzodzenia, wysypki i rany. Ich bolesność jest porównywana do oblania wrzątkiem. Niebezpieczne jest samo przebywanie w pobliży tej rośliny. Eksperci potwierdzili, że Barszcz Sosnowskiego został zaobserwowany na osiedlu Twierdza Modlin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jan Paweł II na zawsze pozostanie w pamięci wielu osóbNiewiarygodne co zrobili z grobem Jana Pawła II. Na 3 dni przed jego setną rocznicą urodzinCzytaj dalej

Barszcz Sosnowskiego w centralnej Polsce

Niebezpieczna roślina może osiągnąć wysokość nawet 5 metrów i bardzo łatwo pomylić ją z innymi gatunkami, które nie stanową zagrożenia. Przez słoneczną pogodę Barszcz Sosnowskiego uaktywnia związki kumarynowe. To właśnie one są niebezpieczne dla naszego zdrowia. O tym, gdzie występuje ta roślina na bieżąco informuje za pomocą Facebooka portal Barszcz Sosnowskiego i Barszcz Olbrzymi w Polsce.

- Na naszej mapie pojawił się kolejny punkt - tym razem to Nowy Dwór Mazowiecki. Ponieważ poproszono nas o interwencję w tej sprawie, napisaliśmy do Urzędu Miasta z prośbą o eliminację Barszczu - można wyczytać w komunikacie zamieszczonym na profilu Barszcz Sosnowskiego i Barszcz Olbrzymi w Polsce.

Nie da się ukryć, że ta roślina stwarza ogromne zagrożenie, w związku z tym w przypadku jej zaobserwowania, nie można sobie pozwolić na zwłokę. Na temat ostatniego odkrycia wypowiedziała się również Izabela Sachajdakiewicz będąca ekspertem w tym zakresie w Polsce.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny zakaz przedłużono do końca lipca. Zapadła oficjalna decyzja

2. Dagmara Kaźmierska nie może się pozbierać. Własny syn złamał jej serce

- O barszczach w Twierdzy Modlin słyszeliśmy już od blisko 15 lat, ale nigdy na niego nie trafiliśmy, i nigdy nikt z władz miasta nie potwierdził nam istnienia stanowiska. Już mieliśmy usunąć je z naszych baz danych, a tymczasem dzięki czujności mieszkańca okazało się, że ono faktycznie istnieje - powiedziała Izabela Sachajdakiewicz w rozmowie z portalem Super Express, przytoczonej przez Radio ZET.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przełom na skalę Europy. Słowenia ogłosiła koniec epidemii
  2. Polskie media przekazały druzgocącą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, dla Polaków był inspiracją
  3. Dagmara Kaźmierska z "Królowych życia": wiek, syn, mąż, instagram
  4. Jurek Owsiak ujawnił naprawdę złą informację. Ostrzegł już szpitale walczące z epidemią, WOŚP padła ofiarą oszustów
  5. Największe banki w Polsce alarmują, klienci zostaną odcięci od dostępu do swoich pieniędzy. Wiadomo od kiedy dokładnie zaczną się przerwy techniczne
  6. Zjawiskowa sztuczka z arbuzem. Wywołuje we wszystkich głębokie zdumienie

CórkaWrócili z noworodkiem do domu, nie wiedzieli, jak wielki błąd popełnili. Po 9 latach poznali prawdę i zamarliCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News