Rosja wściekła. Przez akcję Amerykanów na Polskę spadnie gniew Moskwy

Rosja wściekła. Przez akcję Amerykanów na Polskę spadnie gniew Moskwy

Po tajnych bazach CIA w Polsce Amerykanie znaleźli kolejny sposób, by wykorzystać nasz kraj. Kreml jest oburzony akcjami wojsk amerykańskich, które wykorzystują Polskę jako swoją bazę wypadową. Coraz częściej bowiem Rosjanie dostrzegają amerykańskie działania na polskim niebie.

Chodzi o samolot szpiegowski Boeing RC-135W, który już od kilku miesięcy ma obserwować działania wojsk Federacji Rosyjskiej w Obwodzie Kaliningradzkim. Terytorium to jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa w regionie Bałtyku. Rosjanie skumulowali w nim potężne siły lądowe, morskie i powietrzne. Gdyby w rejonie basenu Morza Bałtyckiego miało dojść do rosyjskiej agresji - na pewno zaczęłoby się od tego miejsca.

Amerykański samolot codziennie od miesięcy z nieba nad Polską nasłuchuje oddziały Kremla. Startuje z brytyjskiego lotniska w Midenhall, by przelecieć nad Holandią i Niemcami i znaleźć się na polskim niebie. Jak donosi Moskwa, ostatnio uzyskał nawet wsparcie. Od czwartku do szpiegowskiego samolotu USA dołączyła jednostka szwedzka - samolot Gulfstream 4.

Rosyjskie wojsko zorientowało się, co się dzieje na niebie i nie zamierza ustępować. Armia Putina pręży muskuły i żąda wycofania jednostek szpiegowskich. Niedawno Rosjanie rozlokowali w Obowdzie Kaliningradzkim wyrzutnie rakiet Iskander-M, które są zdolne do przenoszenia głowic jądrowych. Zaognienie sytuacji w powietrzu z pewnością może być zarzewiem konfliktu.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News