Rosja: Władimir Putin otworzył największy meczet w Europie

Rosja: Władimir Putin otworzył największy meczet w Europie Źródło: fot. rferl

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin uroczyście otworzył w Moskwie meczet. Cała budowla jest jedną z największych tego typu w Europie.

Jak powiedział w swoim przemówieniu prezydent Rosji Władimir Putin tzw. Państwo Islamskie wypacza idee islamu, a jego członkowie kompromitują wielką, światową religię  siejąc nienawiść, mordując ludzi czy w sposób barbarzyński niszcząc pomniki kultury światowej.

Budowa moskiewskiego meczetu, który jest aktualnie jednym z największych w Europie pochłonęła ponad 170 mln dolarów (na tą kwotę złożyła się Turcja i pewien muzułmański biznesmen). Jego powierzchnia to 19 tys. km2, posiada 15 wejść i 7 wind, wysokie na blisko 80 metrów minarety i pokrytą złotem kopułę. Islamska świątynia może pomieścić nawet 15 tysięcy osób.

Na ceremonii otwarcia ogromnego meczetu byli obecni przywódcy i przedstawiciele kilkunastu państw arabskich, w tym: Turcji, Arabii Saudyjskiej, Jordanu, Iranu, Kataru, Palestyny, Tadżykistanu, Kuwejtu, Kazachstanu, Turkmenistanu Kirgistanu i Uzbekistanu a także Czeczenii, Inguszetii i Dagestanu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News