Moda na robienie sobie zdjęć „z ręki” opanowała świat, ale przyniosła i nowe zagrożenia. Ludzie coraz częściej robią sobie selfie w dość ekstremalnych warunkach. Od stycznia w Rosji zginęło w ten sposób 10 osób. 

10 osób nie żyje, ponad 100 odniosło poważne obrażenia robiąc sobie selfie. To bilans tylko i wyłącznie w Rosji, dlatego władze tego kraju postanowiły rozpocząć kampanię promującą bezpieczne robienie sobie zdjęć.

Trudno bowiem o bezpieczeństwo gdy pozuje się  z odbezpieczonym granatem, z naładowanym pistoletem przy skroni, na wysokości bez zabezpieczeń czy przed pędzącym pociągiem.

Wiele obrażeń Rosjan wynika również z mody na robienie sobie selfie z dzikimi zwierzętami. Rząd apeluje w swojej kampanii, by nigdy tego nie robić. Rady przygotowała policja w oparciu o dotychczasowe doświadczenia z ofiarami mody na zdjęcia z ręki.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.