Rosja przeprowadza cybernetyczne ataki! Polska głównym celem?

Rosja przeprowadza cybernetyczne ataki! Polska głównym celem? Źródło: wikipedia.org

Rosja nie zamierza przestać walczyć z Zachodem. Zdaniem "Rzeczpospolitej" hakerzy będący pod wpływem Kremla przeprowadzają w Polsce 14,5 tys. ataków dziennie! To czyni nasz kraj jednym z głównych celów.

Kraje zachodniej Europy dopiero teraz widzą, jakie zagrożenie  dla ich interesów nadchodzi ze strony rosyjskiej cyberbroni. Parlament Wielkiej Brytanii chce się dowiedzieć czy wybory w sprawie Brexitu były sterowane przez władze w Moskwie. Oliwy do ognia dorzuciła brytyjska premier Theresa May: Mam proste przesłanie do Rosji: wiem, co robicie. Nie wygracie. Rząd Królestwa Hiszpanii rozumie już, że to Rosja odpowiada za internetową propagandę, która doprowadziła katalońskich nacjonalistów do przekonania opinii światowej o ich racji. Stany Zjednoczone kończą swoje śledztwo w sprawie udziału Moskwy w triumfie Donalda Trumpa na najważniejszy urząd w państwie. Czarny PR wobec jego przeciwniczki Hilary Clinton przyniósł swoje skutki. Według informacji "Rzeczpospolitej" podobne chwile przeżyło francuskie państwo. Marine Le Pen próbująca zdobyć Pałac Elizejski w Paryżu miała także korzystać ze skutków "pracy" hakerów.

Polacy szykują się do "gorącej wojny"

Nie od dzisiaj wiadomo również, że Polska jest narażona na cyberataki. Hakerzy mieli przeprowadzić na terenie naszego kraju ponad 2,5 mln ataków na różne cele. Antoni Macierewicz stojący na czele Ministerstwa Obrony Narodowej, podczas swojej wizyty w Kanadzie wyznał szczerze na temat rosyjskiej polityki: „To nie jest zimna wojna (...), to jest początek bardzo gorącej wojny”. Rada Unii Europejskiej również nie zamierza być bierna wobec tego, co się dzieje. Przygotowała projekt deklaracji, uznający „poważny atak w cyberprzestrzeni” za realny akt wojny.

Źródło: tvp.info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News