Rosja: Armia będzie się odchudzać. MON chce zadbać o formę swoich oficerów

Rosja: Armia będzie się odchudzać. MON chce zadbać o formę swoich oficerów Źródło: źródło: wordpress.com

Koniec z otyłością i dużymi brzuchami rosyjskich oficerów. Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej stwierdziło, że armii Kremla przydałoby się odchudzanie. Otyli oficerowie mają brać przykład z samego Władimira Putina, który mając 63 lata wciąż dba o swoje zdrowie ćwicząc judo.

Masowe odchudzanie wojsk rosyjskich jest pomysłem Siergieja Szojgu, który kieruje resortem obronności. Szojgu jest wielkim fanem hokeja, w którego lubi grać w wolnych chwilach. Minister chce, by o swoją formę zadbali wszyscy, nawet siedzący za biurkami sztabowi oficerowie armii, którzy są na bakier ze sportem.

Oficerowie muszą się wziąć w garść i zacząć zrzucać zbędne kilogramy i wypracowywać formę, bowiem czekają ich nowe testy sprawnościowe. Na przykład każdy pułkownik, który ukończył 48 lat będzie musiał zmierzyć się z pokonaniem kilometra w minimum 3,5 minuty, zrobieniem 20 pompek i trzykrotnym podciągnięciem się na drążku.

Na każdego oficera, który nie zda egzaminu, czeka obniżenie wynagrodzenia i ponowne podejście do testów za pół roku. Jeżeli dany oficer znów nie będzie w stanie uporać się z ćwiczeniami, będzie mógł pożegnać się z wojskiem.

Rosyjski MON w celu sprawdzenia formy swoich wojskowych opracował 60 ćwiczeń, które będą oceniane w skali składającej się ze 100 punktów. Każdy oficer, któremu uda się osiągnąć wzorowy wynik 100 punktów, otrzymywać będzie dodatkowo premię do swojej dotychczasowej wypłaty.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: rmf24.pl pt Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News