Rosja: Potężna eksplozja w składzie amunicji. 11 tysięcy osób pilnie ewakuowanych

Rosja: Potężna eksplozja w składzie amunicji. 11 tysięcy osób pilnie ewakuowanych Źródło: Pikio.pl

Rosja: w rejonie Aczyńska doszło do ogromnej eksplozji w składzie amunicji. W promieniu około 20 km od miejsca wybuchu ewakuowano wszystkich mieszkańców, a także pracowników i żołnierzy. Na ten moment wiadomo, że co najmniej sześć osób odniosło poważne obrażenia.

Rosja: ewakuowano aż 11 tys. osób, które znajdowały się w promieniu eksplozji składu amunicji. Nie wiadomo, dlaczego w takim  miejscu doszło do tak ogromnej tragedii. Wiele osób odniosło poważne obrażenia i trafiło do szpitala.

Rosja: przerażająca eksplozja w składzie amunicji. Ewakuowano 11 tys. osób

Skład amunicji był po brzegi wypełniony różnymi rodzajami broni i pociskami. Wewnątrz, jak podaje "Wirtualna Polska", znajdowały się pociski m.in. kalibru 152 mm. Eksplozja (a konkretnie kilka następujących po sobie wybuchów) była bardzo niebezpieczna dla wszystkich znajdujących się osób wokół składu, toteż zarządzono ewakuację na terenie w promieniu aż 20 km od centrum. Ewakuowano tym samym aż 11 tys. osób - w tym żołnierzy, pracowników składu i mieszkańców okolicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Świadkowie twierdzą, że eksplozja miała niezwykle przerażający przebieg, co także obrazują zdjęcia wykonane przez agencję TASS i udostępnione na Twitterze. Wybuch był ogromny i widoczny z kilku kilometrów. Jak podają służby, pociski znajdujące się wewnątrz składu wystrzeliły nagle w atmosferę. To właśnie z tego powodu zdecydowano się ewakuować wszystkich z sąsiadujących obszarów. Według agencji TASS pociski trafiały w okoliczne drzewa oddalone o 10 km od katastrofy. Każdy pocisk ma ogromną siłę rażenia i może być potencjalnie śmiertelny.

Dzisiaj grzeje: 1. Tak wygląda grób Pawła Adamowicza już 7 miesięcy po pogrzebie. Niewiarygodne

2. Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policję

O wybuchu składu poinformowała po raz pierwszy agencja TASS, która donosi, że jeden z wojskowych znajdujących się podczas eksplozji na terenie składu, zmarł, ale inne źródła na razie zaprzeczają tej informacji. Wiadomo natomiast, że wielu innych żołnierzy, którzy znajdowali się w obrębie eksplozji, odniosło poważne obrażenia, a teraz przebywają w szpitalu. Ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Fot. Twitter/TASS

  1. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  2. Polska aktorka pobita przez zagranicznego aktora. "Uderzył mnie bardzo mocno. Nikt mi nie pomógł"
  3. Psy leżały na torach, zbliżał się do nich pociąg. Mężczyzna stał z boku i wszystko nagrywał
  4. 11-latka dostała uwagę od matematyczki. Gdy mama ją przeczytała, aż w niej zawrzało
  5. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu