Romuald Lipko do końca wierzył, że wyzdrowieje. Dziś jego słowa wywołują wielki smutek

Romuald Lipko do końca wierzył, że wyzdrowieje. Dziś jego słowa wywołują wielki smutek Źródło: YouTube Super Express

Romuald Lipko był bardzo znanym i cenionym kompozytorem na polskiej scenie muzycznej. Gdy zmarł w nocy z 6 na 7 lutego 2020 roku, fani Budki Suflera byli wstrząśnięci. Gwiazdor przez wiele miesięcy walczył z nowotworem, niestety nie udało mu się go pokonać. Jak się okazuje, do samego końca wierzył w to, że zwycięży, jego słowa wywołują dziś ogromne wzruszenie.

Romuald Lipko, współzałożyciel Budki Suflera, odszedł w nocy z 6 na 7 lutego 2020 r. po wielu miesiącach walki z nowotworem. Jego śmierć pozostawiła pustkę w sercach fanów, przyjaciół oraz przede wszystkim - rodziny. Mimo ciężkiej choroby gwiazdor nie poddawał się i był pewien, że uda mu się ją pokonać. Niestety tak się nie stało. 

Romuald Lipko do samego końca wierzył w to, że uda mu się wygrać z nowotworem

Podczas rozmowy z Faktem przeprowadzonej jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, Romuald Lipko szczerze wierzył w to, że pokona chorobę oraz będzie mógł w dalszym ciągu realizować swoje plany oraz marzenia. Wyraził wówczas nadzieję na to, że po operacji przeszczepu wątroby będzie mógł ruszyć w planowaną trasę koncertową. Niestety choroba mu na to nie pozwoliła, a pół roku później muzyk zmarł.

Romuald Lipko był bardzo cenionym kompozytorem na polskiej scenie muzycznej. Podczas jego współpracy z Krzysztofem Cugowskim powstały największe hity zespołu Budka Suflera. Kiedy musiał zmierzyć się ze śmiertelną chorobą, wierzył, że uda mu się ją pokonać. We wrześniu ubiegłego roku przesłał serwisowi Fakt oświadczenie. Dziękował w nim swoim fanom za to, że trzymają kciuki, by wyzdrowiał. 

W oświadczeniu opisywał, iż już za dwa tygodnie rozpocznie się trasa koncertowa Budki Suflera, w której miał nadzieję wziąć udział. Przygotowania do koncertu miał doglądać już ze szpitalnego łóżka. Jak zapowiadał, przeszedł właśnie operację, która zapewne nie będzie jego ostatnią w długotrwałej walce o powrót do zdrowia. Przyznał, ze jest silny, bo to właśnie dzięki fanom widzi sens swoich działań.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Otoczony kręgiem najbliższych mi osób nadal planuję i marzę: o powrocie na scenę, o nowych piosenkach, o wspaniałych wykonaniach doskonale Wam znanych przebojów. Perspektywa trasy koncertowej każdego dnia dodaje mi sił w walce o zdrowie. Wasze zaangażowanie, ciepłe słowa i chęć udziału w naszych koncertach pokazują mi, że ta walka ma sens - opisywał Romuald Lipko. 

- W tych trudnych chwilach nie skupiam się jednak wyłącznie na sobie. Jestem moimi myślami z tysiącami osób dotkniętych chorobą. Z doświadczenia wiem, jak ważne w procesie leczenia marzenia i wiara w odzyskanie zdrowia oraz wsparcie rodziny i przyjaciół - dodał artysta. 

Dzisiaj grzeje: 1. Media właśnie obiegło potwierdzenie. Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne, sytuacja w placówce wymknęła się spod kontroli

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Ujawniono plan Morawieckiego. Fatalna wiadomość dla tysięcy Polaków

Niestety choroba okazała się być silniejsza od artysty, wskutek czego zmarł w nocy z 6 na 7 lutego 2020 roku. Jego odejście było ogromnym wstrząsem dla fanów, przyjaciół oraz rodziny. Swoje ostatnie chwilę spędził w otoczeniu najbliższych mu osób. Na dwa dni przed śmiercią kompozytor spotkał się z Krzysztofem Cugowskim. Doszło wówczas do ich pojednania po długotrwałym konflikcie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda programu "Koło Fortuny" stała się ofiarą kpin. W końcu nie wytrzymała
  2. Naukowcy o rosyjskiej szczepionce na COVID-19. Niesamowite wiadomości
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Masowo popełniamy 5 błędów w pieczeniu ciast, dlatego nie wychodzą albo pojawia się zakalec. Każdy z nas zrobił choć jedną rzecz z listy

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News