Angelika miała romans z księdzem, odbywali stosunki na plebanii. Jej zwłoki znaleziono w kościele, widok był wstrząsający

Angelika miała romans z księdzem, odbywali stosunki na plebanii. Jej zwłoki znaleziono w kościele, widok był wstrząsający Źródło: .

Romans między nimi był silny. Więź, która ich łączyła, wydawała się być nierozerwalna. Musieli jednak ukrywać swoje uczucia przed innymi. Nikt nie sądził, że ich relacja skończy się w tak tragiczny sposób.

Romans wisiał w powietrzu od pierwszego momentu, kiedy na siebie trafili? Prawie, być może po kilku rozmowach. Angelika nie wiedziała, w co się wplątała i jak to dla niej się skończy. Dopiero po pewnym czasie jej ciało znaleziono w kościele w strasznym stanie.

Romans między 23-latką a o wiele starszym księdzem rozwinął się w szybkim tempie

Angelika Kluk ze Skoczowa na Śląsku interesowała się Norwegią. Studiowała nawet skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Aby zarobić na studia, wyjeżdżała na wakacje do Szkocji, do swojej siostry. W 2006 roku pojechała jednak do Glasgow i zatrzymała się w przykościelnej plebanii parafii św. Patryka w Anderston. Ojciec Gerry Nugent pozwalał każdemu potrzebującemu na nocleg, w zamian za wypełnianie drobnych obowiązków. Angelika w zamian za sprzątanie mogła zostać na plebanii. Jakiś czas później między nią o 63-latkiem rozwinął się romans.

Wszyscy wiedzieli, że ksiądz nadużywał alkoholu, a na plebanię sprowadzał prostytutki. Uwodził również swoje parafianki. Ostatecznie zmarł w 2010 roku, a w 2018 roku wszczęto śledztwo dotyczące seksualnego wykorzystywania dzieci. Wiadomo, że ksiądz i Angelika długo pozostawali w dobrych relacjach - on kupił jej laptop i bilet do Polski, nawet później odwiedził ją w Gdańsku. Studentka zdecydowała się więc podczas kolejnej wyprawy do Szkocji również zatrzymać się u niego.

Morderca wyrządził jej niewyobrażalną krzywdę. Przed śmiercią ogromnie cierpiała

Angelika podczas kolejnej wizyty poznała 40-letniego i żonatego Martina Macaskill. Wdała się z nim w romans, a jego żona o wszystkim wiedziała i nie robiła żadnych problemów parze kochanków. Zarówno kochanek jak i jego żona przed sądem pozytywnie wspominali Angelikę. Kobieta mówiła, że 23-latka nie była jej rywalką, a mężczyzna opisywał ostatniego miłosnego SMS-a przed śmiercią. Przyznał, że do schadzek i stosunków dochodziło również na plebanii, gdzie mieszkała Angelika.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy ksiądz dowiedział się o związku 23-latki z żonatym mężczyzną, wpadł w szał. Od razu zmienił stosunek i traktowanie młodej kobiety. Kochanek zaniepokoił się nagłym zniknięciem dziewczyny 23 września i postanowił sprawdzić plebanię wraz z siostrą Angeliki. 6 dni później odkryli zwłoki 23-latki pod podłogą, w swojego rodzaju komorze, tuż przy konfesjonale. Wszystko przykryto deskami. Zwłoki były zmasakrowane, a wszystko przesiąknięte krwią. Sekcja zwłok wykazała coś przerażającego: morderca przed śmiercią gwałcił Angelikę, bił po głowie, a na sam koniec zadał kilkanaście ciosów nożem. Dziewczyna wciąż żyła, gdy zabójca wkładał ją pod podłogę.

Dzisiaj grzeje: 1. Bliźniacy znani z uwielbianego programu znalezieni martwi. Wspólnie popełnili samobójstwo
2. Bus zderzył się z ciężarówką, druzgocąca liczba ofiar. TVP: nie żyją 22 osoby, posępne wieści z Egiptu

Jak się okazuje, wcale nie ksiądz zabił 23-latkę. Śledczy doszli do "złotej rączki", który mieszkał i pomagał na plebanii. Inna Polka w dzień zabójstwa widziała dziewczynę, która w kusym szlafroku paradowała przed mężczyzną. Przedstawiał się jako Pat McLaughlin, a w rzeczywistości był Peterem Tobinem, psychopatą, który odsiadywał wyrok za zgwałcenie dwóch 10-letnich dziewczynek. Miał jeszcze kilka wyroków na koncie, a sam twierdził, że w całym życiu zamordował 48 kobiet.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Grabarz wykopał z grobu ciało 10-letniej Amelki. Powód przyprawia o ciarki, matka jest roztrzęsiona
  4. Pitbull zaatakował 4-latka na ulicy. Kamery uchwyciły rozpaczliwą walkę przechodnia i oburzającą reakcję opiekunki, tylko dla ludzi o nerwach ze stali
  5. Twój kot ma nadwagę? Natychmiast wprowadź dietę, jeśli nie schudnie może nawet umrzeć

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News