Znany polityk odszedł właśnie z PO. Zrezygnował w atmosferze skandalu

Znany polityk odszedł właśnie z PO. Zrezygnował w atmosferze skandalu

Roman Smogorzewski jest jedną z najgłośniejszych medialnie postacią ostatnich dni. Prezydent Legionowa w czasie spotkania z wyborcami rzucał beztrosko seksistowskimi, obraźliwymi żartami, które zbulwersowały opinię publiczną. Jak oficjalnie poinformowano, polityk zdecydował się właśnie na odejście z opozycyjnego ugrupowania.

Roman Smogorzewski został jakiś czas temu zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej, ponieważ zdecydował się na wystawienie własnych list w wyborach samorządowych 2018. Kierownictwo ugrupowania było ewidentnie wściekłe na samodzielne poczynania prezydenta Legionowa. Po jego kontrowersyjnym spotkaniu z wyborami Grzegorz Schetyna oraz współpracownicy musieli jednak odetchnąć z ulgą, że polityk nie jest "ich" kandydatem.

Co Roman Smogorzewski powiedział na temat kandydatów w wyborach samorządowych?

Stanisław Tyszka zaszokował bowiem internautów, kiedy opublikował na swym koncie na Twitterze fragment przemówienia Smogorzewskiego, w którym przedstawia kandydatów ze swych list. Padają w nim bowiem seksistowskie, nieprzyjemne żarty, a sam polityk jest nimi wyraźnie rozbawiony i nie widzi niczego złego w swym zachowaniu. - Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna (...) masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo, to wiesz... Moja żona w ogóle nie jest zazdrosna, typowa kobieta - powiedział o jednej z kandydatek samorządowiec. - Tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone - przedstawił także dwie inne polityczki Smogorzewski, dodając o kolejnej, że jest "panią od seksu".

Koniec kariery Smogorzewskiego w PO

Internauci bardzo szybko skrytykowali poczynania działacza, za które przeprosił już publicznie za pośrednictwem Facebooka. Warto zaznaczyć, że wymienione cytaty nie były jedynymi słowami z tak negatywnym wydźwiękiem, wypowiedzianymi z mównicy przez polityka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - W związku z powtarzającymi się publikacjami na temat konwencji wyborczej, chciałbym podkreślić, że wszystkie obecne podczas tego spotkania osoby bardzo lubię i szanuję. Są to doświadczeni i zaangażowani społecznie samorządowcy. Moim zamierzeniem nie było nikogo urazić, lecz przedstawić ich sylwetki w bardziej luźny i humorystyczny sposób. Niestety, wypowiedzi wyrwane z kontekstu mogą wprowadzać w błąd i mają na celu zdyskredytowanie mojej osoby w oczach mieszkańców w tym gorącym, przedwyborczym okresie. Przepraszam, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moimi słowami - napisał Smogorzewski na portalu społecznościowym, co nie uratowało go jednak od poważnych konsekwencji. Jak poinformował Jan Grabiec, polityk "złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej". W komunikacie zaznaczono także stanowczo, że nie był on kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych 2018. Roman Smogorzewski Fot. Twitter/Jan GrabiecNajlepsze newsy dnia:

  1. Ujawniono, czym od miesięcy zajmuje się Kaczyński. Polacy wściekli
  2. Znany polityk publicznie naubliżał Agacie Dudzie! Nie zostawił na niej suchej nitki
  3. Policja ujawnia nowe, oburzające fakty ws. wypadku kolumny Dudy, gdzie ucierpiało dziecko
Następny artykuł