Giertych ujawnił wstrząsające kulisy rządów PiS! "Będziemy ich po mordach prać"

Giertych ujawnił wstrząsające kulisy rządów PiS! "Będziemy ich po mordach prać"

Roman Giertych skomentował skandaliczny incydent, który miał miejsce w miniony weekend. Podczas obchodów wybuchu II wojny światowej kobieta, która jak się okazało związana jest z PiS-em, spoliczkowała jedną z osób skandujących: "Konstytucja". Były minister edukacji narodowej wspomniał o sytuacji sprzed lat, która brutalnie kulisy rządów PiS.

Roman Giertych na swoim profilu na Twitterze wspomniał, że przed kilkoma laty był świadkiem bulwersującego zdarzenia. Były polityk wszedł do pokoju, gdzie obecni byli politycy PiS. Uderzyło go, gdy zaczęli śpiewać piosenkę, która mówiła że przyjdą czasy: „gdy my panowie, szwoleżerowie będziemy ich po mordach prać”. Zdaniem Giertycha czasy te przyszły, a odzwierciedleniem sytuacji był właśnie incydent z obchodów Dnia Weterana.

Wstrząsające kulisy rządów PiS. Czemu Roman Giertych ujawnił fakty z przeszłości?

Podczas obchodów 79. rocznicy obchodów wybuchu II wojny światowej, jedna z organizatorek spoliczkowała osobę z tłumu. Powodem tak irracjonalnego zachowania było nic innego, jak skandowanie przez tłum słowa: "Konstytucja". Kobieta, która naruszyła nietykalność cielesną osoby z tłumu okazała się być związaną z PiS-em. To pełnomocniczka wojewody dolnośląskiego Dominika Arendt-Wittchen, która w poniedziałek rano złożyła rezygnację ze stanowiska. - Panią pełnomocnik wczoraj poniosły emocje - skomentował Joachim Brudziński. Teraz, Roman Giertych odniósł się do sytuacji z weekendu. Jego zdaniem, śpiewający politycy PiS przed kilku laty, zapowiedzieli obecne "czasy". - Przyszły. Ale miną. I to już niedługo - podsumował Giertych. Na uwagę zasługuje fakt, że adwokat broniąc skandujący tłum i spoliczkowaną osobę, sam się stał ofiarą ataku. Pod wpisem byłego polityka znaleźć można komentarze, które wskazują, że obserwującym nie spodobało się sformułowanie, jakiego użył. Wielu internautów wytyka Giertychowi jego sympatyzowanie z PiS-em sprzed lat, jednocześnie dodając, że takie komentarze są nie na miejscu. Znaleźli się jednak i tacy użytkownicy, dla których Roman Giertych w pełni skomentował burzliwe nastroje towarzyszące incydentowi z dnia obchodów wybuchu II wojny światowej. Roman Giertych Twitter/Roman GiertychZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal na obchodach wybuchu II WŚ na Westerplatte! Ręce opadają
  2. PiS stchórzyło przed Tuskiem? Sensacyjna decyzja przed wyborami
  3. Co tam się dzieje?! Zamieszki na obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego
Następny artykuł