14-letnia Roksana Węgiel wzięła w obroty prezesa NBP. Wydusiła z niego odpowiedzi na pytania, o które dziennikarze zabiegali miesiącami

14-letnia Roksana Węgiel wzięła w obroty prezesa NBP. Wydusiła z niego odpowiedzi na pytania, o które dziennikarze zabiegali miesiącami Źródło: YouTube/Narodowy Bank Polski

Roksana Węgiel wystąpiła w nowej roli. Na filmie przygotowanym przez NBP wcieliła się w dziennikarkę, która wydusiła z prezesa Glapińskiego wszystkie informacje, o które inni reprezentanci mediów zabiegali miesiącami.

Roksana Węgiel wcieliła się w rolę dziennikarki i poszło jej zaskakująco sprawnie. Wzięła w obryty prezesa NBP i zadała mu wszystkie pytania, które na co dzień kierują do niego zawodowi przedstawiciele mediów. Różnica jest jednak taka, że w tym przypadku Glapiński nie miał możliwości uniknąć odpowiedzi. 

Roksana Węgiel jako dziennikarka. Prezes w ogniu pytań

Nastoletnia gwiazda wzięła udział w projekcie zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski z okazji Dnia Dziecka. NBP przygotowało kilkuminutowy film, na którym prezes NBP, prof. Adam Glapiński, odpowiada na pytania zadawane przez dzieci. Młoda piosenkarka potraktowała jednak swoje zadanie wyjątkowo poważnie. 

Roksana zapytała, czy gdy dorośnie, będzie mogła założyć w NBP własne konto. Glapiński z uśmiechem odparł, że zaprasza ją do tego, gdy będzie już właścicielką jakiegoś banku. "Wtedy trzeba mieć konto u nas" - dodał. Potem prezes opisał funkcjonowanie NBP i wyjaśnił, dlaczego bank trzyma złoto.

Złoto jest tym szlachetnym nośnikiem wartości, który przechowują wszystkie banki centralne na świecie, a myślę, że nie tylko banki. W trudnych czasach jest łatwo wymienialnym i łatwo przesuwalnym z jednego miejsca w drugie środkiem wartości - tłumaczył prof. Glapiński młodej piosenkarce.

Najciekawszą kwestię piosenkarka poruszyła chwilę później. Zapytała o powód zeszłorocznego zakupu złota przez NBP. To sprawa, o którą dopytywało się wielu dziennikarzy. Prezes, najwyraźniej czując się swobodnie w towarzystwie dziecięcych reporterów, odpowiedział w konkretny sposób, czego nie mogli doprosić się zawodowi dziennikarze.

- Każdy bank w swoim skarbcu, albo za granicą, przechowuje tony złota. W naszym przypadku jest to 110 ton. Jak ktoś zawiera z nami poważne transakcje to widzi, że mamy takie wartości do regulowania. W trudnych sytuacjach, jak kryzysu czy wojny, złoto jest podstawowym nośnikiem wartości, który nie podlega kwestionowaniu - powiedział. Tłumaczył, że wg obecnych standardów międzynarodowych dysponujemy wystarczającym zasobem kruszcu. I został on jeszcze zwiększony. W zeszłym roku kupiono dodatkowych 25 ton złota.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To jeszcze nie przekonało Węgiel w pełni, prezes NBP postanowił więc całą wypowiedź szczerze spuentować. 

- Zgodnie z tym, czego oczekiwali Polacy, powszechnie wyrażano opinię, że powinniśmy go kupować więcej. Więc kupiliśmy go więcej - stwierdził. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. TVN ZWOLNIŁ jedną ze swoich największych gwiazd! Co teraz z jej programami?! Jest oficjalne oświadczenie
  2. TRAGEDIA w małopolskim, zamordowano 34-latkę. Główny podejrzany to MĄŻ zamordowanej
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu