Niepokojące informacje z ministerstwa. Wielkie rozczarowanie dla wielu Polaków

Niepokojące informacje z ministerstwa. Wielkie rozczarowanie dla wielu Polaków Źródło: Kancelaria Premiera YouTube.com

Rok szkolny 2019/2020 przeszedł do historii i był jak dotąd najbardziej nietypowym okresem w historii polskiego szkolnictwa. Uczniowie oraz rodzice zastanawiają się, na co mają się przygotować we wrześniu. Z ministerstwa napłynęły niepokojące informacje, to dla wielu wielkie rozczarowanie.

Rok szkolny już niedługo będzie tematem numer jeden. Wakacje znalazły się na półmetku, a zarówno uczniowie i rodzice, ale przede wszystkim nauczyciele, nie wiedzą czego mają się spodziewać. Ministerstwo przekazało wiadomości, które raczej dla nikogo nie będą zadowalające. 

Kiedy będzie wiadomo, jak będzie wyglądał nadchodzący rok szkolny? 

Rok szkolny i jego organizacja to obecnie główny temat jakim zajmuje się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Sam minister Dariusz Piontkowski jeszcze niedawno przekonywał, że trwają prace nad tym, aby stworzyć takie rozwiązania, by uczniowie od września wrócili do tradycyjnej formy nauki w ławach szkolnych. W rozmowie z dziennikarzami Programu Trzeciego w Polskim Radio wiceminister zdrowia przekazał jednak informacje, które dla wielu Polaków będą ogromnym rozczarowaniem. O tym jak będzie wyglądał nadchodzący rok szkolny uczniowie, rodzice i nauczyciele nie dowiedzą się z odpowiednim zapasem. Niestety wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny decyzja zapadnie w ostatniej chwili i konieczne będzie tworzenie rozwiązań w pośpiechu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Słowa wiceministra mogą być sporym zaskoczeniem

- Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół? Myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego - powiedział w radio Waldemar Kraska pełniący funkcję wiceministra zdrowia. To nie jedyne słowa jakie mogą zaniepokoić osoby oczekujące konkretnych decyzji., Wcześniejsze słowa Dariusza Piontkowskiego dały sporo nadziei, że wszystko niedługo wróci do normy i zostaną wdrożone rozwiązania mające zapewnić młodzieży bezpieczeństwo w placówkach. Również na tę wypowiedź ministra edukacji padł cień.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje znany polityk

2. Ogromna zmiana dla wszystkich posiadaczy samochodów. Sejm podjął ostateczną decyzję

3. Posypały się gigantyczne mandaty. Służby ukarały Polaków za zachowanie podczas pandemii

To nadal kwestia otwarta, nie zapadły jeszcze żadne decyzje

Wiele osób ma nadzieję, że przez okres wakacyjny uda się resortowi edukacji oraz zdrowia wypracować schematy działań w oparciu o doświadczenia nauki zdalnej z jakiej korzystano od marca. Jak się okazuje wiceminister zdrowia w ogóle nie jest pewien czy uda się ponownie powitać młodzież w szkołach.

- Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy - mówił w czasie udzielonego dla Polskiego Radia wiceminister zdrowia Kraska. Na ostateczne decyzje przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Adam Małysz czuje się skrzywdzony przez kibiców. Szczera wypowiedź mistrza
  3. Przez koronawirusa Małysz zniknął z mediów. Ujawniono powód, bardzo przykre
  4. Dopiero teraz ujawniono ostatnie życzenie Pawła Królikowskiego. Bliscy nie mogli powstrzymać łez
  5. Kobieta odwiedzała grób bliskich, gdy usłyszała przerażające dźwięki. Chwilę później ziemia zaczęła się ruszać pod jej stopami
  6. Najgorsza wiadomość tuż po weekendzie. Nie żyje 17 osób, nie mieli żadnych szans
  7. Waloryzacja 2021 może być największa od dekady. Znamy już pierwsze kwoty
  8. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
  9. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News