Rok szkolny wciąż jest niewiadomą. Co na jego temat powiedział Mateusz Morawiecki?
YouTube MaturaToBzdura.TV
Jakub Kossakowski - 27 Maja 2020

Morawiecki powiedział o ostatecznej decyzji ws. szkół. Poznaliśmy datę

Nie da się ukryć, że rok szkolny w czasie pandemii przebiega zupełnie inaczej niż kiedykolwiek. Niemal z dnia na dzień placówki oświaty zostały zamknięte z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Rodzice i uczniowie zachodzą w głowę kiedy sytuacja ulegnie zmianie. Mateusz Morawiecki wypowiedział się na ten temat w trakcie rozmowy z kanałem MaturaToBzdura.

Jeszcze nigdy rok szkolny nie wyglądał w ten sposób. Zajęcia lekcyjne zaczęły być prowadzone przez internet, a placówki zostały zamknięte. Bez wątpienia wiele osób czeka na dzień, w którym wszystko powróci do normalności. Co o otwarciu szkół powiedział Mateusz Morawiecki?

TVP koncertWidzowie TVP mocno oburzeni, nie wierzyli własnym oczom. Afera po wczorajszym incydencie na antenieCzytaj dalej

Rok szkolny pełen niejasności

Już wcześniej wspominaliśmy jak będzie wyglądał przyszły rok szkolny, jednak nadal nie jest jasne kiedy wszyscy uczniowie będą mogli powrócić do placówek oświaty. Milczenie w tej sprawie przerwał ostatnio Mateusz Morawiecki. Premier w trakcie programu MaturaToBzdura na YouTube podzielił się swoimi przypuszczeniami na ten temat.

Od 25 maja dzieci z klas I-III mogą powrócić do placówek oświaty. Taka decyzja rządu sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło liczyć, że rok szkolny powróci na swoje normalne tory i inni uczniowie wkrótce będą mogli powrócić do szkół. Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat tego, kiedy zapadnie ostateczna decyzja w tej sprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopiec nowotwor4-latek wiedział, że umrze. Przed śmiercią powiedział mamie 3 słowa, które odbierają mowęCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki przekazał ważne informacje

Rok szkolny już niebawem dobiegnie końca. Według kalendarza roku szkolnego 2019/2020 ma to nastąpić już za miesiąc. Uczniowie jednak już od dłuższego czasu nie mogli przebywać w placówkach oświaty. Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytanie dotyczące dnia, w którym szkoły ponownie staną otworem. Kiedy to nastąpi? Odpowiedź niestety nie jest taka prosta. Premier wskazał za to dzień, w którym podjęta zostanie decyzja w tej sprawie.

- Tego jeszcze do końca nie wiemy. Natomiast czy jeszcze w tym roku, w kolejnym tygodniu wrócimy na te trzy ostatnie tygodnie czerwca? To wraz z ministrem zdrowia, ministrem edukacji narodowej podejmiemy tę decyzję w ciągu najbliższego tygodnia, maksymalnie 10 dni. Mam nadzieję, że najpóźniej od września z powrotem wrócimy do klas szkolnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wywiadu zamieszczonego na kanale YouTube MaturaToBzdura.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki powiedział o ostatecznej decyzji ws. szkół. Poznaliśmy datę

2. Polacy masowo dostają identycznego SMS-a. Musisz uważać, trzeba go natychmiast usunąć

Z całą pewnością wiele osób czeka na decyzję w tej sprawie. Należy pamiętać, że pandemia stwarza realne zagrożenie i pochopne działania dotyczące otwarcia szkół mogą być opłakane w skutkach. Uczniom może co prawda nic nie grozić, jednak w przypadku bezobjawowej infekcji mogą oni zarazić osoby, dla których zetknięcie z koronawirusem okaże się śmiertelne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomość, na którą czekało wielu. Premier Morawiecki zdradził, kiedy uczniowie mogą wrócić do szkół
  2. Nie żyje 23-letni piłkarz. Zagadkowe okoliczności śmierci młodego zawodnika, policja bada sprawę
  3. Premier oficjalnie powiedział, kiedy będzie można pożegnać maseczki. Polacy długo czekali
  4. Nowy, niepokojący objaw koronawirusa. Włoscy naukowcy ostrzegają
  5. Wielu będzie porażonych, znamy już powód, dla którego Doda nie ma dzieci. Prawda jest inna, niż wszyscy myśleli
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Mama przeżyła istny koszmar.Była przekonana, że jej córeczka zmarła w pożarze. Wtedy dokonała odkrycia, które wprawiło ją w całkowite osłupienieCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News