rok szkolny kluczowe daty
Pxhere CC0 Domena publiczna
Mateusz Sidorek - 26 Maja 2020

Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Premier Morawiecki podał dwie kluczowe daty

Mateusz Morawiecki zapowiedział, jak może wyglądać ten rok szkolny. Wszyscy zastanawiają się, czy uczniowie będą mogli wrócić do tradycyjnych zajęć jeszcze w tym semestrze. Jak informuje portal Wirtualna Polska, premier wystąpił w programie "Matura to bzdura" i zdradził dwie możliwe opcje. Morawiecki podał daty.

Wśród wielu Polaków wciąż pojawiają się pytania o obecny rok szkolny. Rząd podjął już decyzję w sprawie egzaminów ósmoklasistów oraz egzaminów maturalnych. Pod opiekę nauczycieli w szkołach mogą wrócić uczniowie klas 1-3. Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy wszyscy uczniowie będą mogli wrócić do tradycyjnych zajęć. Premier Mateusz Morawiecki w programie "Matura to bzdura" wspomniał o dwóch terminach.

Kawę można wykorzystać w bardzo nietypowy sposóbWysypała szczyptę kawy na folię aluminiową i podpaliła. Efekt był niesamowity, teraz robi tak codziennieCzytaj dalej

Dla tegorocznych maturzystów rok szkolny skończył się, zanim rząd pozwolił wrócić uczniom do szkół. Jednak na zakończenie semestru wciąż czekają uczniowie pozostałych klas. Morawiecki był niedawno gościem programu "Matura to bzdura". Tam premier odpowiadał na pytania związane z edukacją w czasie pandemii. Padło także pytanie o to, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół.

Rok szkolny wciąż pod znakiem zapytania

Zarówno nauczyciele, jak i rodzice zastanawiają się, czy obecny rok szkolny już do końca będzie miał formę nauczania w trybie zdalnym. Nie wiadomo też, jak ma wyglądać następny rok szkolny. Jako gość programu "Matura to bzdura" premier Morawiecki przyznał, że chociaż nie ma jeszcze konkretnych terminów, w ciągu najbliższych dni będzie konsultował się w tej sprawie z ministrem zdrowia.

- A czy jeszcze w tym roku, w kolejnym tygodniu wrócimy na te trzy ostatnie tygodnie czerwca, to wraz z ministrem zdrowia, ministrem edukacji narodowej podejmiemy te decyzję w ciągu najbliższego tygodnia, maksymalnie 10 dni - powiedział Mateusz Morawiecki, cytowany przez Wirtualną Polskę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

opuszczony dom zabił matkęWeszli do opuszczonego domu, w którym syn zabił matkę. W środku znaleźli niewiarygodne rzeczy, aż przeszły ich ciarkiCzytaj dalej

Chociaż premier ma nadzieję, że tak się nie stanie, być może dopiero rok szkolny 2020/2021 będzie przebiegał w formie do jakiej wszyscy przywykliśmy. Mateusz Morawiecki nie wyklucza również takiego rozwiązania. Podkreślił także, że od 25 maja najmłodsi uczniowie mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Natomiast maturzyści będą mogli zdjąć maseczki na czas egzaminu.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd znosi kolejne ograniczenia, Polacy bardzo czekali na tę wiadomość. Padła konkretna data

2. Co dalej z maseczkami? W ostatniej chwili zapadła nieoczekiwana decyzja

Wszyscy mają nadzieję, że rok szkolny 2020/2021 będzie już mógł przebiegać w trybie tradycyjnego nauczania i uczniowie wrócą do placówek. Jednak jak informuje portal Wirtualna Polska, rząd bierze również pod uwagę możliwy skok zachorowań na koronawirusa jesienią. Niedawno pisaliśmy również o informacjach na temat egzaminów, jakie przekazał minister edukacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus wykryty w przedszkolu. 15 osób wraz z rodzinami poddane kwarantannie
  2. Były zawodnik znanego polskiego klubu zatrzymany. Nikt się nie spodziewał, policja przekazała powód aresztowania
  3. Masz za wysokie ciśnienie? Jedna szklanka konkretnego soku może zdziałać cuda
  4. Agata Duda w zupełnie nowej stylizacji, takiej jeszcze nie widzieliśmy. Internauci rozczarowani
  5. Ewa Szykulska długo ukrywała prawdę o swoim małżeństwie. Dopiero po latach wszystko wyznała
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

"Ranczo" najstarsza mamaAktorka "Rancza" jest najstarszą mamą w Polsce, urodziła w wieku 60 lat. Niektóre kobiety zdecydowały się na ciążę jeszcze późniejCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News