rok szkolny uczniowie studniówka
Unsplash Shubham Sharan
Joanna Szwalikowska - 22 Września 2020

Zaczęło się. Dyrektorzy postawieni pod ścianą, decyzje nie spodobają się uczniom

Trwający od trzech tygodni nowy rok szkolny jest zupełnie inny niż poprzednie. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która dotknęła cały świat. Choć nauczanie w większości szkół prowadzone jest stacjonarnie, dyrektorzy coraz częściej są zmuszeni do podejmowania radykalnych decyzji w niektórych kwestiach. Wielu uczniom mogą nie spodobać się jedne z ostatnich zaleceń, jakie wydano.

Nowy rok szkolny stawia przed uczniami, nauczycielami oraz dyrektorami placówek coraz to nowe wyzwania. W szczególnej sytuacji znaleźli się uczniowie, którzy uczęszczają do ostatniej klasy szkół średnich. Dyrektorzy szkół obawiają się o przygotowanie ich do egzaminu dojrzałości, a także bal studniówkowy, który jest tradycyjną imprezą na 100 dni przed maturą. Czy w 2021 roku tradycja ta zostanie przerwana?

Stanisława CelińskaSmutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Przyjaciółka niestety potwierdziłaCzytaj dalej

Nowy rok szkolny stawia kolejne wyzwanie przed dyrektorami szkół. Ich decyzje mogą nie spodobać się wielu uczniom

Jak wynika z doniesień "Super Expressu", pierwsza szkoła zdążyła już odwołać bal studniówkowy. Kolejne wciąż zastanawiają się, w jaki sposób rozwiązać tę kwestię i rozważają rozmaite opcje. Możemy jednak mieć pewność co do tego, że najbliższe studniówki nie będą zwyczajne i mogą diametralnie różnić się od dotychczasowych. Pierwsza szkoła, która zdecydowała się na odwołanie balu, to IV Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

- To nie jest miła wiadomość, ale ze względów epidemiologicznych nie planujemy tak wielkiej zabawy - wyjaśniła dyrektor IV LO w Gorzowie, Hanna Mickiewicz-Kędziora, oficjalnie potwierdzając, że impreza się nie odbędzie.

W pozostałych szkołach średnich nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji. Powstaje wiele pomysłów na rozwiązanie sytuacji. Nie ze wszystkich uczniowie będą jednak zadowoleni. Uczniowie I LO mają do rozważenia dwie opcje: studniówka, która odbędzie się w tradycyjnym terminie, lecz bez osób spoza szkoły lub bal, lecz dopiero latem, czyli już po egzaminach maturalnych. Nie ma jednak pewności co do tego, czy faktycznie się one odbędą. Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej.

Dzisiaj grzeje:

1. Na miejscu roi się od służb, trwa niebezpieczna walka z czasem. Tragiczne wydarzenia na zachodzie Polski

2. Niebywałe, co pojawiło się w Pepco. Polacy ruszą czym prędzej, wielu marzy o 3 hitowych produktach

3. Wielkie gratulacje dla małżonki Roberta Janowskiego. Ukochany gwiazdor podzielił się radosną nowiną

- Studniówka to jedyna taka impreza w życiu. Jej brak zaboli, w końcu możemy być pierwszym rocznikiem, który jej nie będzie miał - mówił "Super Expressowi" jeden z maturzystów z I LO w Gorzowie, Paweł Ferensztajn. Czy studniówki się odbędą? Uczniowie wciąż muszą czekać na oficjalne decyzje dyrektorów poszczególnych placówek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niespodziewana decyzja Abp. Stanisława Gądeckiego ws. LGBT. Presja czy nagłe poczucie wstydu?
  2. Justyna Żyła podaje przepis na pyszne placki ziemniaczane. Dodatkowy składnik nada daniu wyjątkowego smaku
  3. 500 plus już nie na każde dziecko? Na jaw wyszły porażające dane, wielu Polaków może ucierpieć
  4. Skandal. Emerytka wyciągnęła przeterminowane jedzenie z kontenera. Grozi jej 10 lat więzienia
  5. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Chwilę później zmarła najbliższa mu osoba, bardzo przykre
  6. Najlepsze, bo domowe - pyszne gołąbki z pomidorowym sosem. Smakują jak u mamy

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News