Już pewne. Wiadomo, kiedy dzieci wracają do szkół, Ministerstwo Edukacji potwierdza

Już pewne. Wiadomo, kiedy dzieci wracają do szkół, Ministerstwo Edukacji potwierdza Źródło: pikio

Rok szkolny 2020/2021 będzie kontynuowany zdalnie, czy dzieci jednak pójdą do szkół? Minister edukacji, Dariusz Piontkowski, wziął udział w specjalnie zorganizowanej konferencji. Rozwiał wątpliwości wszystkich obecnych, uczniowie będą zadowoleni?

Czy nadchodzący rok szkolny będzie powrotem do normalności i zajęcia będą odbywać się stacjonarnie w placówkach? Minister edukacji w końcu zabrał głos, wszystko jest już jasne.

Minister edukacji nie ma już żadnych wątpliwości

Minister edukacji Dariusz Piontkowski wziął udział w konferencji prasowej poświęconej powrotowi dzieci do szkół. Dziennikarze dowiedzieli się o przygotowaniach do nadchodzącego roku szkolnego 2020/2021. Rodzice i uczniowie z niecierpliwością czekali na te informacje - dzieci wracają do szkół.

- Chcemy, aby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był ten tradycyjny model, gdy zajęcia odbywają się w szkołach. Od 1 września rok szkolny rozpoczyna się tradycyjnie w szkołach. Aby to było możliwe w tym okresie epidemii, przygotowaliśmy we współpracy z GIS i MZ wytyczne, które mówią o tym, jak zorganizować pracę w szkołach. Nie zakładamy, aby był obowiązek zasłaniania ust i nosa - tłumaczył Dariusz Piontkowski.

Rok szkolny z reżimem sanitarnym?

- Nie zakładamy, aby w szkołach był obowiązek zasłaniania ust i nosa. Będą obowiązywały zasady dotyczące higieny osobistej. Jasno mówimy, żeby do szkoły przychodzili tylko zdrowi uczniowie i nauczyciele - mówił Dariusz Piontkowski. Zaznaczył, że szczególnie trzeba będzie pilnować częstej dezynfekcji rąk. Poza tym była też mowa o dezynfekcji pomieszczeń, co najmniej raz dziennie. Osoby wchodzące do placówki "z zewnątrz", będą już musiały zadbać o nałożenie maseczki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeżeli zdarzyłoby się, że na jakimś fragmencie naszego terytorium będzie znacznie większe zagrożenie niż na pozostałej części kraju, wówczas przewidujemy, że dyrektor szkoły, który zna specyfikę swojej placówki, w porozumieniu z organem prowadzącym oraz przy pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego, będzie mógł ograniczyć częściowo, lub w znacznym stopniu tego modelu nauczania. Mówimy tu o modelu mieszanym - część klas będzie mogła nadal uczęszczać do szkół, a część będzie przechodziła na kształcenie na odległość - uspokajał Dariusz Piontkowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia

2. Dzieci wrócą do szkół? MEN podjął ostateczną decyzję

3. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku

Kolejne szczegóły i restrykcje będą podane do wiadomości niedługo przed pójściem dzieci do szkół. Podstawówki, licea, technika będą działać normalnie. Przypomnijmy, że niektóre uczelnie wyższe już zadeklarowały, że studenci będą nadal uczyć się zdalnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Obostrzenia powrócą. Wiemy jakie, rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził
  2. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie
  3. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
  4. Widok odbiera mowę. Mamy zdjęcia grobu Andrzeja Leppera w 9. rocznicę jego tragicznej śmierci
  5. W szafie zmarłego ojca zauważyła niepozorne słoiki. Przez ich zawartość do akcji wkroczyli antyterroryści

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News