Skandal wokół "Rodzinka.pl". Niebezpieczne dla zdrowia dzieci, "poupadali na głowy"

Skandal wokół "Rodzinka.pl". Niebezpieczne dla zdrowia dzieci, "poupadali na głowy" Źródło: youtube.com

"Rodzinka.pl" w centrum poważnej internetowej afery. Sytuacja przedstawiona w serialu podzieliła babcie i młode mamy. Okazuje się, że producenci serialu zaprezentowali na antenie zachowania, które są niebezpieczne dla zdrowia malutkich dzieci.

"Rodzinka.pl" przyciąga przed telewizory tysiące sympatyków. Tym razem niektórzy z nich mogli poczuć się zbulwersowani. W scenariuszu serialu znalazły się sceny, które oburzyły wszystkich, szczególnie pewną dietetyczkę.

"Rodzinka.pl" promuje złe wzorce? Zauważyła to pewna dietetyczka

Natalia Boska, w którą wciela się Małgorzata Kożuchowska, została niedawno babcią. Jak każda babcia od pierwszych dni życia wnuczki zaczęła ją rozpieszczać. Nie chodziło o sposób spędzania czasu, kupowanie zabawek, ubranek i innych gadżetów. Uwagę na to, co promują twórcy serialu, zwróciła dietetyczka Joanna Dronka-Skrzypczak.

- Dzisiaj mignęła mi gdzieś reklama serialu (…) Jest tam motyw babci, która chyba po tym, jak została babcią, upadła i mocno uderzyła się w głowę. Ale do rzeczy - fragment mnie zainteresował, bo w owym fragmencie Natalia karmiła swoją wnusię, na oko kilkumiesięczną, niesiedzącą, leżącą w bujaczku jakimś twarożkiem z malinami. I, jak się w toku sprawy okazało, ów twarożek dosłodziła - zauważyła dietetyczka.

Od pierwszych miesięcy życia nie powinno się przyzwyczajać dziecka do spożywania cukru

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fani serialu "Rodzinka.pl" nie widzą nic złego w tym, że kilkumiesięcznemu dziecku został podany twarożek ze słodkimi malinami, a do tego dosłodzony. Starsze osoby uważają, że to gruba przesada, a młodsze przyznają, że babcia rzeczywiście zachowała się źle i nie są za tym, aby dawać dziecku, w nagrodę lub gdy płacze, słodycze. Tyczy się to również wielu codziennie spożywanych posiłków. Producenci TVP pokazują, że nie ma nic szkodliwego w odżywianiu dziecka niepotrzebnym cukrem. Dietetyk zauważyła, że serialowa mama dziewczynki wyraziła dezaprobatę wobec zachowania babci.

Dzisiaj grzeje: 1. Historia greckiej wyspy wywołuje ciarki. Niewielu wie, mieszkały tam setki śmiertelnie chorych ludzi
2. Widzowie Sanatorium miłości oszukani, kłamstwo wyszło na jaw. Chodzi o Panią Wiesię

Dietetyk zaapelowała również do rodziców, którzy otrzymują podobne uwagi od krewnych, aby wysłuchali porad najbliższych i  przestali uważąć, że dziecku "należy się" coś słodkiego.

- Gdzie jest umiar w tym, że dosładzamy "dla smaku" jedzenie dla dziecka? I nie, to nie jest "od okazji", "czasami". To jest notoryczne, częste i niestety, jak widać, zupełnie nadal oczywiste, że babcia i dziadek dziecku cukier dawać mogą i już. Wiele się jeszcze musi zmienić. Ja chcę tylko powiedzieć rodzicom - nie, nie jesteście nienormalni, że ograniczacie dziecku "słodkości" Nie, nie jesteście nienormalni, że nie dosładzacie wszystkiego. I nie, nie jesteście niewdzięczni i nienormalni, że prosicie dziadków o uszanowanie tej decyzji - zakończyła wpis Joanna Dronka-Skrzypczak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Zapukają do drzwi i sprawdzą, czy stosujesz się do przepisów. Ten, kto ich nie wpuścił stanie przed sądem
  3. Deklasacja, Agata Duda nie miała szans. Roksana Węgiel przebiła granicę
  4. Fani wpadli w euforię. Michał Szpak pokazał się z najważniejszą kobietą w swoim życiu (FOTO)
  5. W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Źródło: Na Temat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News