Znane są warunki rozwodu Kate i Williama. Po odejściu z rodziny królewskiej księżna nie miałaby lekko

Znane są warunki rozwodu Kate i Williama. Po odejściu z rodziny królewskiej księżna nie miałaby lekko Źródło: youtube.com/ODN

Rodzina królewska znana jest z twardych, dworskich zasad. Na każdą ewentualność ma przygotowaną instrukcję postępowania oraz zbiór zasad. Nie inaczej jest w przypadku rozwodu - gdyby Kate rozwiodła się z Williamem, jej życie nie byłoby kolorowe.

Rodzina królewska od jakiegoś czasu boryka się z niezbyt przyjemnymi plotkami odnośnie kryzysu w związku Kate i Williama. Tabloidy huczą, że może szykować się najgłośniejszy rozwód stulecia. Nie każdy wie, jak Windsorowie postąpiliby w takim przypadku - ich życiem rządzi zbiór ważnych zasad.

Rodzina królewska w przypadku rozwodu zostawiłaby Kate bez dzieci?

Okazuje się, że gdyby pojawiła się ewentualność rozwodu, to Kate zostanie najbardziej poszkodowana. Jako osoba niepochodząca z rodziny królewskiej, miałaby małe prawo głosu. Na początek trzeba jednak wspomnieć, że Kate i William nie podpisywali intercyzy. Przyjaciel księcia zdradził, że ten "ufa jej bezgranicznie i nie potrzebuje żadnych umów".

Najgorszą rzeczą, jaka mogłaby spotkać Kate to to, że trójka jej dzieci zostałaby nie z nią, a z ojcem. Są bowiem pełnoprawnymi członkami rodziny królewskiej i przyszłymi następcami tronu. Powinny więc mieszkać na dworze, w luksusowych warunkach i z wieloma możliwościami na przyszłość. Kate zmieniłaby oczywiście miejsce zamieszkania - to Williamowi należy się miejsce w Pałacu Kensington.

Rozwód księżnej Diany przebiegał na podobnych warunkach

Księżna Kate straciłaby tytuł "Jej Królewskiej Mości", ale pozostałaby nadal "księżną Cambridge". Diana również straciła ten tytuł, ale zatrzymała nazywanie jej "księżną Walii". W jej przypadku mogła jednak wychowywać dzieci na równi z Karolem, ale tylko pod jednym warunkiem: nigdy nie udzieli wszelakim mediom kompromitującego i oczerniającego rodzinę królewską wywiadu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Diana mimo rozwodu nie zmieniła swojego miejsca zamieszkania i po naradzie pozwolono jej zostać w pałacu Kensington właśnie ze względu na dzieci. Utrzymanie domu nic jej nie kosztowało, bo to Karol pokrywał wszelakie koszty i łożył na dzieci oraz ich szkołę. Oprócz tego musiał zapłacić Dianie około 17-20 milionów funtów odszkodowania. Służbowe podróże Diany były już opłacane z funduszu Pałacu Buckingham, ponieważ nadal pełniła swoją rolę księżnej Walii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki sekret Roksany Węgiel wyszedł na jaw! Z wrażenia opadną wam szczęki!
  2. Henryka Krzywonos w dniu ślubu wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono jej ślubne zdjęcie. Nie poznacie legendy Solidarności!
  3. TVN: Nagły koniec upałów! Wiatr nawet 90km/h i potężne burze uderzą w Polskę już za kilka godzin
  4. Skandaliczne słowa uczestnika Mam Talent. Jurorzy musieli przerwać występ
  5. Wszystkie polskie media piszą dziś o 16-letniej córce Pawła Adamowicza. Z całego kraju spływają słowa wsparcia
  6. Jackowski przepowiada pogodę na lipiec. Będzie dużo gorzej niż w czerwcu, ta wizja przeraża

Źródło: Viva

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News