Takiego zachowania przy stole Elżbieta II nie wybacza. Królowa zrugała supergwiazdę

Takiego zachowania przy stole Elżbieta II nie wybacza. Królowa zrugała supergwiazdę Źródło: Instagram/The Royal Family

Rodzina królewska nierzadko zaprasza na swoje uroczystości celebrytów czy wybitnych brytyjskich sportowców. Gdy to nastąpiło, jeden ze specjalnych gości otrzymał reprymendę od samej Elżbiety II.

Rodzina królewska zaprosiła supergwiazdę na uroczysty obiad. W trakcie uczty, gość specjalny popełnił fatalną gafę, która złamała królewską etykietę. Elżbieta II musiała mu osobiście wytłumaczyć, gdzie popełnił błąd.

Elżbieta II osobiście zrugała zaproszoną gwiazdę

Na spotkanie z królewską rodziną zaproszony był odznaczony właśnie orderem kawalera imperium brytyjskiego, Lewis Hamilton. Kierowca F1 miał wtedy 24 lata i świętował właśnie tytuł mistrzowski. Po ceremonii wręczenia odznaczenia, kierowca został zaproszony na uroczysty obiad z królową Elżbietą II

Młody kierowca dopiero teraz zdradził szczegóły tego spotkania (które miało miejsce w 2009 roku). Nie ma co się dziwić, bo popełnił nie lada gafę, której mógł się przez długi czas wstydzić. Sportowiec na obiedzie zajął miejsce tuż obok królowej Elżbiety II. Był tak zestresowany, że zaraz po podaniu wody na początku uczty, odezwał się do królowej. Okazało się, że to poważny błąd i sama monarchini musiał go pouczyć.

- Najpierw mówisz do osoby po lewej stronie. Ja do tej po prawej. Później przyjdzie kolej na naszą rozmowę - miała powiedzieć królowa.

Rodzina królewska ma etykietę, z którą nie radzi sobie wielu dyplomatów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To królowa osobiście wybiera, który z gości, płci przeciwnej, zasiądzie na honorowym miejscu, czyli po jej prawicy [...]. I to osobę po prawicy Jej Wysokość zaszczyca konwersacją jako pierwszą. Potem zwraca się do tej po stronie lewej. Hamilton o tym nie wiedział. A zasad, których przestrzegać absolutnie trzeba, jest dużo - wyjaśniała Ingrid Seward, ekspertka od rodziny królewskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Beata Tyszkiewicz z partnerem. Gwiazda z młodszym kochankiem
2. Wszyscy pokochali ją za "Ranczo". Media obiegła informacja o nagłej śmierci

Hamilton mimo gafy, nie ukrywał swojego zachwytu spotkaniem i osobą królowej. Trudno jednak winić sportowca za jeden błąd, którego był nieświadomy, zwłaszcza, że błędy popełniali także uznani politycy spoza Wielkiej Brytanii oraz wykwalifikowani dyplomaci. Brytyjska etykieta dworska może wydawać się dla niektórych strasznie hermetyczna. Wśród innych "ofiar" mnogości zasad królewskiej była Michelle Obama, która objęła królową Elżbietą II do zdjęcia - a pod żadnym pozorem nie można dotykać jej wysokości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka zmiana w dokumentach prawa jazdy. Jeszcze w tym roku
  2. Katarzyna Dowbor w żałobie. Gwiazda opublikowała przejmujący wpis. Aż chce się płakać
  3. 2-latka błagała, by przestał. Dziecko poniosło straszne konsekwencje po brutalnym gwałcie, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  4. Sąsiedzi skarżyli, że jego pies nie daje im żyć, gdy nie ma go w domu. Właściciel zamontował kamerę, by przekonać się, co wyczynia zwierzak
  5. Najlepsze zapiekanki pod słońcem. Genialne i proste przepisy, które od razu pokochasz

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł