Porażające wiadomości o rodzinie królewskiej, książę ma koronawirusa. Mieszkańcy Monako są zdruzgotani

Porażające wiadomości o rodzinie królewskiej, książę ma koronawirusa. Mieszkańcy Monako są zdruzgotani Źródło: Unsplash Richard Catabay

Rodzina królewska z pewnością przeżywa teraz niezwykle dramatyczne chwile. Najnowsze wieści donoszą, że książę został zainfekowany koronawirusem. Monakijczycy są wstrząśnięci tymi informacjami.

Mało kto spodziewał się, że rodzina królewska zetnie się z taką sytuacją. Okazuje się jednak, że koronawirus może dosięgnąć każdego niezależnie od statusu społecznego. Ta wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami Monako. Tym razem zachorował ich uwielbiany książę.  

Koronawirus nie wybiera. Książę został zainfekowany

Kryzys wywołany przez chorobę sprawił, że rodzina królewska również zetknęła się z zagrożeniem. Nie da się ukryć, że panująca pandemia to problem, którym żyje aktualnie cały świat. Każdy z nas może na własne oczy zauważyć zmiany w naszym otoczeniu. Sklepy działające na innych zasadach i ograniczenia dnia codziennego to tylko część z obostrzeń z jakimi mamy styczność. Okazało się jednak, że koronawirus może dosięgnąć niemal każdego.

Tak właśnie stało się w Monako, gdzie zarażony został tamtejszy książę. Rodzina królewska jest wstrząśnięta tym do czego doszło. Już wcześniej ze świata napływały informacje o zainfekowanych aktorach, sportowcach i polityka. Jednak do tej pory nie było doniesień o dotknięciu przez chorobę, kogoś z tak arystokratycznego rodu. Warto zauważyć, że to pierwszy przypadek zachorowania na tą chorobę głowy państwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina królewska przeżywa prawdziwy dramat

Wykrycie koronawirusa u księcia Alberta II Grimaldiego zostało potwierdzone w oświadczeniu wydanym przez pałac książęcy. 62-latek w dalszym ciągu nie zrezygnował z wykonywania swoich obowiązków. Wprowadzono jednak pewne ograniczenia. Książę nieustannie przebywa w swoim prywatnym apartamencie. Jest też w nieustannym kontakcie z rządem Monako.

Stan zdrowia Alberta II nie wzbudza na razie niepokoju. Przebywa on pod opieką lekarzy. Rodzina królewska z pewnością musi być wstrząśnięta tym zajściem. Jednak to nie jedyna z osób ważnych dla Monakijczyków, którą zainfekował koronawirus.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie
2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Zaledwie trzy dni przed ogłoszeniem tego, że książę zachorował do obywateli Monako dotarła informacja wywołująca duży niepokój. Okazało się, że koronawirus zaatakował premiera tego kraju. Rząd Monako wprowadził obostrzenia mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii. Należą do nich zamknięcie miejsc publicznych, które nie są niezbędne do funkcjonowania państwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarz z Kielc, który był zarażony koronawirusem popełnił samobójstwo. Przyczyną była prawdopodbobnie fala nienawiści z jaką się zmagał
  2. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  3. Niepokojące informacje WHO. Może dojść do drugiej fali epidemii
  4. Żona nauczyciela ma koronawirusa i walczy o życie. Zrobiła jeden poważny błąd, teraz mąż ostrzega innych
  5. Wyśmiali 3-latka za jego wygląd. Reakcja chłopca jest mistrzowska
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Onet Wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News