Porażające fakty wyszły na jaw. Testament księżnej Diany został zmieniony po jej śmierci

Porażające fakty wyszły na jaw. Testament księżnej Diany został zmieniony po jej śmierci Źródło: Wikimedia.org Nick Parfjonov

Rodzina królewska pozwoliła na wyjątek i opublikowała testament tragicznie zmarłej księżnej Diany. Po latach okazało się, że ostatnia wola żony księcia Karola została zmieniona po śmierci kobiety przez najbliższe jej osoby. Wstrząsające fakty ujrzały światło dzienne.

Rodzina królewska nie ma w zwyczaju publikowania testamentów swoich zmarły członków, jednak w przypadku księżnej Diany uczyniono wyjątek, głównie z powodu rozwodu, który pozbawił ją tytułu Królewskiej Wysokości. Po latach na jaw wyszły wstrząsające fakty, ostatnia wola tragicznie zmarłej księżnej została zmieniona już po jej śmierci.

Rodzina królewska udostępniła treść testamentu księżnej Diany

Księżna Diana była ulubienicą tłumów, a jej tragiczna śmierć wstrząsnęła całym światem. Kobieta zginęła w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku, osierociła dwóch synów, Williama i Harry'ego. Rodzina królewska wyjątkowo zezwoliła na publikację jej testamentu, ponieważ wcześniej wzięła rozwód z księciem Karolem. Ich związek nie należał do szczęśliwych, a księżna wyznała, że przez lata cierpiała z powodu licznych zdrad i upokorzeń. Pocieszeniem dla niej były dzieci, które stały się również głównymi adresatami jej ostatniej woli.

Uwielbiana księżna sporządziła testament już 4 lata przed wypadkiem. Podobno czuła, że może ją spotkać coś złego. Treść ostatniej woli spisanej 1 czerwca 1993 roku ujawniono 5 lat po tragicznej śmierci kobiety. Księżna wydała w nim dyspozycję, by po jej śmierci opieką nad synami sprawował książę Karol, jednak z zaznaczeniem, by ważne decyzje konsultował z jej matką, Frances Shand Kydd. Swój majątek przepisała dzieciom, chłopcy mieli otrzymać swoje części po skończeniu 30 lat. Prezent mieli otrzymać również córki i synowie chrzestni księżnej, których miała aż 17. Garderobę, z wyjątkiem sukni ślubnej którą otrzymał książę Harry, przekazała na ręce swojego brata, Charlesa Spencera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Testament księżnej Diany został zmieniony przej jej matkę i siostrę

Na jaw wyszło, że kilka miesięcy po śmierci księżnej Diany, sąd wydał decyzję o przekazaniu zgody na dysponowanie majątkiem zmarłej księżnej jej matce i jednej z sióstr. Kobiety wprowadziły wtedy do dokumentu istotne zmiany, których oficjalna przyczyna nigdy nie została wyjaśniona. Okazało się, że oryginalny dokument zawierał zupełnie inne polecenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka zostawiła 5-latka samego w aucie. Nagle zaczęło płonąć, niewyobrażalny dramat w centrum Polski
2. Uczniowie jednak wrócą do szkół przed wakacjami? Media dotarły do ustaleń rządu

Synowie księżnej Diany mieli otrzymać majątek, kiedy ukończą 25 lat. Przekazała im 75 proc. swojej biżuterii, a pozostałe 25 proc. oddała dzieciom chrzestnym, które miały być im przekazane, gdy ukończą 17 lat. 50 tys. funtów miał otrzymać również kamerdyner i wieloletni przyjaciel księżnej, Paul Burrell.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tony padliny pozostawione na polskiej drodze. "Tykająca bomba, czegoś takiego nigdy nie widziałem"
  2. Medalista mistrzostw świata popełnił samobójstwo. Miał tylko 43 lata
  3. Rząd przedłużył jeden z głównych zakazów, ale jest jeden wyjątek. Polacy łapią się za głowy
  4. Magda Narożna z Pięknych i Młodych przekazała radosną nowinę. Fani ślą gratulacje
  5. Karygodne zachowanie Polaków na plaży. Wszyscy widzieli, nie mieści się w głowie
  6. Jedz codziennie 2-składnikowe naleśniki z bananów. Po 2 tygodniach nie rozpoznasz się w lustrze

źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News