Nikt się tego nie spodziewał. Z dnia na dzień dzieci księcia Karola straciły przynależność do dworu królewskiego

Nikt się tego nie spodziewał. Z dnia na dzień dzieci księcia Karola straciły przynależność do dworu królewskiego Źródło: Flickr/Esther

Rodzina królewska została "uszczuplona" o kilku członków. Ze względu na królewską decyzję, część dzieci księcia Karola utraciła prawo przynależności do dworu.

Rodzina królewska jest w szoku po najnowszej decyzji, która wypłynęła od osoby sprawujące najwyższe stanowiska w rodzinie królewskiej. Nagle z pewnych powodów dwójka dzieci oraz trzech innych członków rodziny zostało wykluczonych z królewskiego dworu. Zaskakująca decyzja jest szeroko omawiana przez specjalistów od królewskiej familii.

Rodzina królewska zdecydowała się na wykluczenie kilku osób z dworu

Decyzję podjął obecny król Szwecji - Karol XVI Gustaw, który ma aż siedem wnuków, co zaczęło prowadzić do wielu komplikacji. Dlatego też decydował się aż piątkę wykluczyć z dworu. Padło na trójkę dzieci księżnej Magdaleny (roczna Adrienne, czteroletni Nicolas i pięcioletnia Leonore) oraz dwóch potomków księcia Karola (dwuletni Gabriel i trzyletni Aleksander).

Królewski marszałek Fredrik Wersaell, który poinformował o decyzji, wytłumaczył, że pięcioro dzieci będzie zwolniona z apanaży (czyli zapewnionych dochodów dla członków rodziny królewskiej) oraz z prawa i obowiązku reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej. Mimo to zachowają prawa do swoich tytułów, a także do sukcesji na szwedzkim tronie.

Rodzina królewska miała ważny powód, aby podjąć taką decyzję

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wykluczenie części członków z dworu było od jakiegoś czasu przedmiotem dyskusji w rodzinie królewskiej. Powodem podjęcia tematu były problemy ze zbyt szybkim rozrostem rodziny o kolejnych sukcesorów tronu, co zrodziło komplikacje dotyczące tego, kto może pełnić obowiązki dyplomatyczne. Zdecydowano się więc na wykluczenie części osób z dworu, co umożliwi im choćby uczęszczanie do szkoły innej niż szwedzka.

- Rodzina królewska w ostatnim czasie bardzo się rozrosła. Mamy 10 sukcesorów do tronu. Potrzeba było pewnego rozgraniczenia i uściślenia, kto z rodziny królewskiej oficjalnie reprezentuje Szwecję w kraju i na świecie - mówił marszałek królewski.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Pani Romana dostaje 400 złotych emerytury. Powiedziała, na kogo będzie głosować, po czym zalała się łzami

Mimo zachowania praw do tytułów królewskich, pewne przywileje dla wykluczonych z dworu wnuków króla zostaną ograniczone. Nie będą mogli używać królewskiej tytulacji do celów komercyjnych, a ich małżonkowie nie będą należeć do rodziny królewskiej. Ponadto, jeśli pójdą do szkoły innej niż w Szwecji, w przyszłości nie będą mieli prawa do tronu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcej
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Wyłowili 13 martwych ciał, wszystkie z nich to kobiety. Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach
  4. Jest jeszcze taki młody, wykańcza go śmiercionośny nowotwór. Znany tata poinformował o dramacie syna
  5. "Mój 11-letni syn doprowadza mnie do szału". Pani Joanna już nie przyjmuje od niego przeprosin

Źródło: TVP Info

Następny artykuł