Ogromny wybuch w domu wielorodzinnym na północy Polski. Niestety są złe wiadomości, w trakcie eksplozji w budynku byli mieszkańcy

Ogromny wybuch w domu wielorodzinnym na północy Polski. Niestety są złe wiadomości, w trakcie eksplozji w budynku byli mieszkańcy Źródło: Facebook/Choczewo teraz i dziś

Tylko jedna rodzina z czterech nie była w domu, kiedy doszło do eksplozji. Na północy Polski wybuch gazu spowodował poważne uszkodzenia jednego z budynków. Strażacy pracują nad usunięciem efektów zniszczeń.

Jedna rodzina miała wyjątkowe szczęście w przeciwieństwie do swoich sąsiadów z tego samego budynku. Kiedy wybuchł gaz, w domu znajdowały się trzy inne mieszkające tam familie. Służby porządkowe zajmują się sprawą już od godzin porannych, zaangażowano lokalną straż pożarną, policję i specjalny oddział z Gdańska do przeczesywania gruzów.

Wybuch na północy Polski, przeszukiwano gruzowisko

W Choczewie (Pomorskie, niedaleko Wejherowa) koło godziny 10:00 doszło do eksplozji, prawdopodobnie spowodowanej przez gaz. Jak podają lokalne służby, gaz miał wybuchnąć na parterze, co natychmiast postawiło na nogi straż pożarną. Na miejsce przyjechały z początku cztery jednostki - finalnie w akcji brało udział aż dziewięć oddziałów. Do akcji włączono także jednostkę poszukiwawczo-ratowniczą z Gdańska. Specjalny oddział przeszukiwał gruzy w poszukiwaniu ofiar niefortunnego incydentu.

- Działania strażaków są utrudnione i bardzo niebezpieczne, ze względu przechylone ściany budynku, które w każdej chwili mogą się zawalić - informował kapitan wejherowskiej Straży Pożarnej.

Są wiadomości o ofiarach, jedna rodzina nie przebywała wtedy w budynku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W środku przebywali mieszkańcy trzech lokali, a jednej rodziny nie było na miejscu. Nie ma ofiar śmiertelnych. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala. Zabezpieczane jest miejsce zdarzenia. Dalsze czynności będziemy mogli realizować, kiedy nadzór budowlany wyrazi na to zgodę. Zniszczenia są poważne - podała asp. sztab. Anetta Potrykus z lokalnej Policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Jak podają źródła, ranne są dwie osoby - jedna kobieta została poparzona i trzeba było ją przetransportować do szpitala. Reszcie udało się wyjść z niebezpiecznej sytuacji bez poważnych obrażeń, ale efekt zniszczeń pozbawił ich na jakiś czas domu. Według informacji zniszczona została połowa budynku. Na miejsce wezwano osoby z samorządu, razem z wójtem gminy i zastępcą komendanta. Zjawił się także Inspektor Nadzoru Budowlanego, który może przy śledztwie dotyczącym przyczyn eksplozji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

Źródło: Polsat

Następny artykuł