500 plus zamienia się w 200 plus? Polskie rodziny pod ścianą

500 plus zamienia się w 200 plus? Polskie rodziny pod ścianą Źródło: Pixabay/gosiak1980

Rodzina otrzyma pieniądze o mniejszej wartości, a 500 plus będzie znaczyło coraz mniej? Tak wynika z zapowiedzi rządu, który pomimo rosnącej inflacji nie zamierza waloryzować świadczenia.

Rodzina z potomstwem miała skorzystać na dofinansowaniu, które wprowadził rząd. Program 500 plus miał za zadanie poprawić jakość życia rodzin wielodzietnych, a od niedawna także tych z jednym dzieckiem. Za sprawą dodatkowych świadczeń w Polsce miało na świat przychodzić więcej dzieci, a politycy szczycili się, że 500 plus jest jednym z najlepszych rozwiązań wprowadzonych w ostatnim czasie. Okazuje się jednak, że Polacy muszą się przyszykować na rewolucję w świadczeniach.

Rodzina 500+ traci na wartości

Kiedy pojawiła się informacja, że decyzja została podjęta, wielu Polaków złapało się za głowy. Wszystko za sprawą waloryzacji, która nie obejmie programu 500 plus. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podzieliła się z Polakami decyzją, która wydaje się być już nieodwracalna. Zgodnie ze słowami minister, rząd nie widzi żadnego problemu w tym, by nie wprowadzać waloryzacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Rząd nie planuje waloryzacji świadczenia 500 plus - podała do oficjalnej wiadomości, Marlena Maląg. 

500 plus bez waloryzacji. Rodzina ucierpi najbardziej 

Dlaczego polska rodzina będzie pozbawiona dodatkowych pieniędzy? Okazuje się, że winna jest szalejąca inflacja. Pomimo tego, że do rąk trafiać będzie kwota 500 złotych, to jej realna wartość może obniżyć się nawet o 300 złotych. Zgodnie z wyliczeniami, które pojawiły się w gazecie SuperExpress wynika, że realna kwota, która wpłynie do kieszeni Polaków, będzie wynosić zaledwie 264 zł. 

Dzisiaj grzeje: 1. Minimalne wynagrodzenie poszło w górę, jednak nie każdy dostał podwyżkę. Pracodawcy znaleźli sposób
2. Infekcja okazała się gorsza niż przypuszczano, Paweł Królikowski planował samobójstwo. Nikt nie miał pojęcia, o dramacie uwielbianego aktora przed laty

Każda rodzina musi pogodzić się z tym, że pieniędzy na ich koncie będzie coraz mniej. Inflacja, brak waloryzacji programu 500 plus to zaledwie początek tego, co może się wydarzyć. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. 200 tysięcy osób bez trzynastej emerytury. Kto nie dostanie pieniędzy?
  4. Brzuch suczki był ogromny. Kiedy po urodzeniu zobaczyli szczeniaki, zamarli
  5. Pies zaczął przeraźliwie szczekać. Mama zamarła, kiedy weszła do pokoju małej córeczki

źródło: biznes info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News