Program Rodzina 500+ okazał się wielkim sukcesem wizerunkowym dla PiS. Partia Kaczyńskiego wydała już dziesiątki miliardów złotych, dzięki czemu mocno podbiła swoje notowania w sondażach. Nikt nie spodziewał się jednak, że pieniądze, które tak chętnie rozdawano w ramach programu, będą masowo ściągane.

Koszmar rodziców stał się prawdą. Tysiące rodzin zostało pozbawionych środków z programu. Pieniądze zostały im odebrane, a to, co im przyznano – ściągnięto do ostatniego grosza. Dlaczego jednak PiS odbiera to, co przedtem wręczyło Polakom? Chodzi o pieniądze niesłusznie przyznane rodzinom.

Kłamstwa we wnioskach, nagięcia prawa i pomyłki urzędników doprowadziły do tego, że w ramach programu wręczono dziesiątki milionów złotych rodzinom, którym pieniądze się nie należały. Już dotąd udało się ściągnąć 20 mln złotych, ale jeszcze 8 mln trzeba odebrać. Samorządy już wzięły się do prześwietlania wniosków o 500+. W najbliższym czasie kolejne rodziny będą musiały zwrócić środki.

W Poznaniu już 200 rodzin straciło zasiłek, a w Szczecinie 300. Kolejne rodziny w strachu czekają na decyzję urzędników, którzy wertują ich dokumenty. Jeżeli okaże się, że gdzieś skłamano albo urzędnicy się pomylili, pieniądze będą odebrane w całości. W przypadku, gdy dana rodzina nie będzie w stanie zapłacić, będzie miała problemy z Urzędem Skarbowym. Nie wyklucza się nawet wkroczenia komornika i zajęcia majątku.

źródło: natemat.pl

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków


Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!

...

Zobacz również