Nagła wiadomość dla wszystkich rodziców. RMF: wiadomo już, do kiedy będą dostawać pieniądze

Nagła wiadomość dla wszystkich rodziców. RMF: wiadomo już, do kiedy będą dostawać pieniądze Źródło: Pixabay Gosiak1980

Tarcza Antykryzysowa 4.0, która weszła w życie we wtorek, reguluje kwestię zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat ośmiu. Same zasady występowania o dodatkowy zasiłek opiekuńczy pozostają bez zmian. Świadczenie skierowane jest do rodziców, którzy z różnych powodów muszą zostać z dziećmi w domu

Rząd zdecydował o przedłużeniu wypłacania zasiłku opiekuńczego dla rodziców najmłodszych dzieci. Z informacji, jakie uzyskał dziennikarz "RMF FM" wynika, że pieniądze będą wypłacane przez kolejne dwa tygodnie. Na tę wiadomość czekali wszyscy rodzice, którzy nie mają możliwości wysłania dziecka do szkoły, przedszkola lub żłobka

Rodzice dowiedzieli się, do kiedy będą dostawać pieniądze

Żeby otrzymać zasiłek opiekuńczy, należy złożyć odpowiedni wniosek u płatnika składek. W przypadku większości osób, będzie to pracodawca. Do oświadczenia powinna zostać dołączona deklaracja o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Takie oświadczenie pełni jednocześnie funkcję wniosku o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Takie formalności czekają osoby zatrudnione na umowę o pracę i umowę o dzieło.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli chodzi o osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Jeśli firma jest działalnością pozarolniczą, oświadczenie należy złożyć w odpowiednim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Można to zrobić w dowolnym momencie. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z tym, że ZUS odmówi wypłacenia zasiłku opiekuńczego. Należy pamiętać, że zasiłek ten nie przysługuje w sytuacji, jeśli drugi z rodziców dziecka może zapewnić dziecku opiekę, czyli na przykład w momencie, gdy jeden z opiekunów jest bezrobotny, korzysta z urlopu rodzicielskiego lub urlopu wychowawczego.

 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
 

Świadczenie przysługuje tylko w okresie, który został wskazany we wniosku. Jeśli rodzic potrzebuje przedłużenia płatnej opieki nad dzieckiem, musi pamiętać o złożeniu kolejnego oświadczenia, w którym po raz kolejny wskaże okres, podczas którego będzie musiał zajmować się potomstwem. Rozwiązanie to ma być pomocne w przypadku zaistnienia konieczności opieki nad dziećmi w czasie wakacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególe
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Miliony Polaków będą oburzone, Jackowski jest wszystkiego pewien. Jasnowidz powiedział, co wydarzy się na jesieni
  4. Co za przystojniak. Natalia Kukulska pokazała swojego 20-letniego syna, ależ się zmienił
  5. Niepokojące doniesienia o Ewie Wachowicz. Jak tak można? W sieci pojawił się pilny apel
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło


Źródło: RMF FM

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News