Zakazili 8 noworodków. Troje z nich już nie żyje

Zakazili 8 noworodków. Troje z nich już nie żyje Źródło: Pixabay / Pezibear

Rodzice zawsze martwią się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci. Co wiec muszą przeżywać ci ze szpitala, w którym 8 noworodków zostało zarażonych groźną bakterią. W ciągu 2 miesięcy już 3 z nich zmarło.

Rodzice nie byli świadomi zagrożenia, teraz są wściekli na szpital. Dzieci urodziły się w Geisinger Medical Center w USA. Zostały zakażone przez placówkę bardzo groźną bakterią wodną. Troje z nich już zmarło. Rodzice zapowiadają, że złożą pozew w tej sprawie. Twierdzą, że można było uniknąć takiej tragedii.

Rodzice drżą o zdrowie swoich dzieci

W amerykańskim szpitalu Geisinger Medical Center w Danville w Pensylwanii doszło do zarażenia noworodków groźną bakterią wodną, Pseudomonas. Bakterie znajdowały się na sprzęcie, którego używano do odciągania i podawania mleka. Wszystkie zainfekowane pokarmem noworodki to wcześniaki. Choć w wielu przypadkach organizm człowieka radzi sobie z nią raczej bezproblemowo, dla nich bakteria jest śmiertelnym zagrożeniem.

- W wielu przypadkach zachorowań układ odpornościowy jest w stanie sam zwalczyć bakterię bez żadnych objawów. Jednak u wcześniaków i osób starszych infekcja może doprowadzić do poważnych chorób. Szpital podjął szeroko zakrojone działania, aby usunąć infekcję i upewnić się, że nie ma już więcej przypadków zachorowań - poinformował rzecznik szpitala, Matthew Van Stone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice nie są w stanie uwierzyć w brak reakcji szpitala

Zarażonych zostało 8 noworodków. Z powodu infekcji, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zmarło już troje z nich. Rodzice są przerażeni, drżą o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. 
Straszny wypadek 46 Polaków za granicą. Doniesienia przyprawiają o ciarki

Rodzice jednego ze zmarłych noworodków zapewniają, że złożą pozew przeciwko szpitalowi. Twierdzą, że to niedopuszczalne, aby władze po wykryciu zakażenia nie zdecydowały się zamknąć oddziału.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złagodzenie zakazu handlu. Sklepy mogą być OTWARTE w niedzielę do ustalonej godziny
  2. Przyszła na badanie USG. Lekarz prawie zemdlał, gdy zobaczył, co ma w brzuchu
  3. Oszałamiającą urodę odziedziczyła po najprzystojniejszym Polaku i zjawiskowej mamie. Córka Bogusława Lindy wygląda jak milion dolarów
  4. Niesamowite, ale jest młodszy od Dominiki Tajner o 40 lat. Była żona Wiśniewskiego od razu go pokochała
  5. Zgwałcił i zamordował setki kobiet. Mimo tego znalazła się młoda kobieta, która wzięła z nim ślub i urodziła mu dzieci

źródło: Radio Zet

Następny artykuł