Rodzice czekali na te informacje
Pixabay.com finelightarts
Monika Majko - 7 Listopada 2020

Będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Wiadomo już, od kiedy oraz ile dostaną

Rodzice z niecierpliwością czekali na tę decyzję, rząd zapowiedział dodatkowe wsparcie finansowe . Wiadomo od kiedy rozpoczną się wypłaty świadczenia oraz jaka będzie ich kwota.

Rodzice dostaną dodatkowe pieniądze, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekazała długo wyczekiwane wiadomości. Wiadomo, kto dostanie pieniadze, od kiedy rozpoczną się wypłaty oraz jaka będzie ostateczna kwota świadczenia.

Rodzice ponownie będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego

W związku z wprowadzeniem od 9 listopada br. trybu nauki zdalnej dla wszystkich dzieci szkolnych, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekazała rodzicom długo wyczekiwane informacje. Rząd przywraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla opiekunów dzieci do lat 8.

– W związku z niezwykle trudną sytuacją epidemiczną w kraju, dużym wzrostem przypadków zakażeń koronawirusem i wynikającymi z tego decyzjami i obostrzeniami, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa Polakom, zdecydowaliśmy o przywróceniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego, na zasadach, jakie obowiązywały we wrześniu br. – przekazała Marlena Maląg.

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaTrzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatycznaCzytaj dalej

Dodatkowe pieniądze przysługują nie tylko rodzicom dzieci do lat 8, ale również ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad tą osobą.

Pieniądze z dodatkowego świadczenia nie są wliczane do limitu przyznawanego ogólnych zasadach 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym. Rozporządzenie w tej sprawie wejdzie w życie z dniem 9 listopada br. czyli z najbliższym poniedziałkiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Rodzice z niecierpliwością czekali na tę decyzję

Wysokość dodatkowego zasiłku opiekuńczego wynosi 80 proc. wynagrodzenia, a pieniądze wypłacane będą na analogicznych zasadach jak dotychczas przyznawane standardowe zasiłki opiekuńcze z tytułu ubezpieczenia chorobowego.

Zasiłek opiekuńczy jest wypłacany za każdy dzień sprawowania opieki. W przypadku, gdy oboje rodzice pracują, o dodatkowy zasiłek opiekuńczy może starać się tylko jedno z nich. Rodzice mogą podzielić się opieką nad dzieckiem w ramach limitu, który wynosi 14 dni.

Dzisiaj grzeje:

1. Dziś ruszyły masowe kontrole Polaków, akcja na cały kraj. Konsekwencje mogą być poważne

2. Dziś wchodzą w życie zaostrzone restrykcje. Co z fryzjerem, czy kosmetyczką? Znamy szczegóły

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przyznawany jest w przypadku w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego z powodu COVID-19, do którego uczęszczały dzieci lub osoby dorosłe niepełnosprawne, a także w przypadku niemożności zapewnienia opieki przez żłobek, klub dziecięcy, przedszkole, placówkę pobytu dziennego oraz inną placówkę lub podmiot zatrudniający dziennych opiekunów z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania tych placówek w związku z COVID-19 oraz w przypadku ograniczonego otwarcia wyżej wymienionych placówek.

Według nowego rozporządzenia, które opublikowano wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw, od 9 do 29 listopada br. tryb nauki zdalnej obejmie uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Wcześniej zajęcia online prowadzone były dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej i szkół średnich, a także studentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez
  2. Żona Roberta Burneiki pokazała się nago w ciąży. Intymne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków
  4. Niepojęte doniesienia o Viki Gabor, miało się nie wydać. Przecież ona ma dopiero 13 lat
  5. Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć
  6. Olbrzymi wyciek baz danych, ponad 13 miliardów rekordów użytkowników. Polacy też zagrożeni
  7. Jej ojciec jest jednocześnie jej teściem. Córka Beaty Tyszkiewicz uwikłana w niesamowitą historię
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost/Gdańsk.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News