Rodzice właśnie dostali wstrząsający komunikat. Chodzi o życie i zdrowie dzieci

Rodzice właśnie dostali wstrząsający komunikat. Chodzi o życie i zdrowie dzieci Źródło: Pixabay Pexels

Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola w jednym z dużych miast w województwie mazowieckim, otrzymali wstrząsający komunikat. Sprawa jest naprawdę poważna. Chodzi o życie i zdrowie ich dzieci. Nikt nie spodziewał się tego, że przedszkolakom grozi poważne niebezpieczeństwo. Następne dni mogą okazać się decydujące.

Dyrekcja Przedszkola nr 3 mieszczącego się przy ul. Jodłowej w Otwocku poinformowała, że u jednego z pracowników placówki wykryto zakażenie koronawirusem. Osoba ta miała kontakt z dziećmi, które uczęszczały do przedszkola na dyżur wakacyjny. Władze pozostają w ścisłej współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Otwocku i realizuje jej zalecenia. Wiadomo, że wszyscy rodzice zostali poinformowani o niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce w ostatnich dniach. Przedszkole jest obecnie zamknięte. Trwa dezynfekcja pomieszczeń, wyposażenia, zabawek, a także placu zabaw. Placówkę i przyległy do niej teren rekreacyjny czeka także ozonowanie.

Rodzice dostali zawiadomienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci

- W naszej placówce przestrzegane są wszystkie zasady bezpieczeństwa i procedury, dzieci są w małych grupach, codziennie są dezynfekowane zabawki i plac zabaw, a także wszystkie pomieszczenia. Mimo to w naszym przedszkolu potwierdzono koronawirusa u jednej z pracownic, która miała kontakt z jedenaściorgiem dzieci w sali numer pięć oraz z innymi pracownikami placówki - powiedziała w rozmowie z mediami  Jolanta Polańska, dyrektor Przedszkola Miejskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Przedszkole nr 3 w Otwocku zostanie ponownie otwarte w najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia bieżącego roku. Rodzice przedszkolaków, którzy korzystają z usługi opieki wakacyjnej, będą mogli posłać pociechy do dwóch grup liczących nie więcej, niż siedemnaścioro dzieci. Władze informują, że w celu wyeliminowania niebezpieczeństwa stosują się do zasad bezpieczeństwa narzuconych przez sanepid. Mają nadzieję, że nikt z przedszkolaków i członków personelu nie zaraził się niebezpiecznym patogenem. Do podobnej sytuacji doszło niedawno w placówce w na Latoszki w Warszawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy pogrążają się w żałobie, niestety nie żyje. Smutną informację przekazał prezydent miasta
2. Katastrofalne doniesienia z Polski z ostatniej chwili. Nie żyje 12 osób, ciężko rannych 100
3. GIS wydał nowe wytyczne dla szkół. Co czeka polskich uczniów?

Kobieta, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, przechodziła chorobę w sposób bezobjawowy. Gdy test zlecony przez sanepid dał pozytywny wynik, 56-latka została niezwłocznie odesłana do domu. Wszystkie osoby, które miały z nią kontakt, zostały skierowane na przymusową izolację. Kwarantanną zostało objętych jedenaścioro dzieci oraz dwie osoby z personelu. W związku z tą sytuacją wstrzymano przyjęcia pacjentów i rozpoczęto dezynfekcję budynku szpitala.

Podobna sytuacja miała miejsce w otwockim Powiatowym Centrum Zdrowia przy ulicy Batorego. Do szpitala została przywieziona 84-letnia kobieta w bardzo ciężkim stanie. Pacjentka trafiła na oddział chorób wewnętrznych, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o jej życie. Test potwierdził, że staruszka jest zarażona koronawirusem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: TVP przekazało dramatyczne informacje. Niestety nie przeżył, walczyli do końca
  2. Dramatyczna wiadomość z samego rana. 25-letnia gwiazda zmarła w swoim mieszkaniu, popełniła samobójstwo
  3. Rodzice właśnie dostali wstrząsający komunikat. Chodzi o życie i zdrowie dzieci
  4. Nie było innego wyjścia. Zapadła decyzja o zamknięciu, niebezpieczeństwo było zbyt duże
  5. Po latach wyszła na jaw prawda o małżeństwie Marii Czubaszek. Łzy same lecą z oczu
  6. Wszedł na scenę, a jury go wyśmiało. Chwilę później gorzko pożałowali, nie mieli pojęcia, co się wydarzy
  7. Nie musisz być demonem prędkości, żeby dostać mandat 200 zł. Powód kary mocno cię zdziwi
  8. Wszyscy zachwycają się hitowymi kotletami mielonymi w wykonaniu Okrasy. Idealnie soczyste, pachną na odległość
  9. Zacznie się już za chwilę. Konkretna część kraju szczególnie zagrożona, będzie niebezpiecznie

Źródło: Warszawa w Pigułce

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News