"Rodegang" dotrze do Polski. Potem będzie załamanie

"Rodegang" dotrze do Polski. Potem będzie załamanie Źródło: Fot. pexels.com

Rodegang, bo takim imieniem nazwano nadciągający nad Polskę wyż, zmierza w stronę naszego kraju. Po długim okresie dobrej pogody nastąpi gwałtowne załamanie. To będzie koniec lata i wysokich temperatur.

Rodegang przyniesie Polsce wiele dobrego, szczególnie studentom i tym, których wakacje trwają dłużej niż do września. Zaobserwujemy podniesienie się temperatur, przyjemną aurę i słońce. Ostatni tydzień lata będzie łaskawy dla biwakowiczów i turystów. Co prawda, nie ma już szans na iście tropikalne upały, lecz w niektórych miejscach słupek rtęci sięgnie nawet 30 stopni Celsjusza. Wyż, który nadejdzie nad Polskę wraz z początkiem następnego tygodnia, znajduje się obecnie nad Europą Wschodnią. Grzejący obecnie Ukrainę i Rosję Rodegang rozpocznie ostatnie znaczące ocieplenie tego roku od Polski południowo-wschodniej. Wyż naniesie na nasze tereny ciepłe masy powietrza zwrotnikowego. Warto zarezerwować więc sobie trochę czasu na spokojny odpoczynek w słońcu, zanim nadejdzie jesień.

Rodegang nas rozpieści, ale po nim nadejdzie załamanie

Od poniedziałku 17 września temperatury na terenie całego kraju zaczną znacząco wrastać. Spodziewane są doskonałe warunki atmosferyczne na odpoczynek, szczególnie w województwie lubuskim, gdzie będzie nawet 30 stopni Celsjusza. Reszta kraju nie będzie tak gorąca, lecz niemal wszędzie odczuwalne będzie powyżej 20 stopni. Wyjątek stanowić będą Warmia, Mazury i Suwalszczyzna, gdzie popada przelotny deszcz i temperatury będą trochę niższe. Nie mniej warunki na jeziorach wciąż będą doskonałe do żeglowania. Między poniedziałkiem a czwartkiem 20 września Rodegang rozpieści nas ciepłem i chmurami pierzastymi typu cirrus. Temperatura za dnia nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza.

Od piątku spadek temperatur i jesień

Piątkowa noc naznaczy koniec tegorocznego lata i początek przedostatniej pory roku. Pogodę w Polsce kreować będą już zachodnie masy powietrza znad Oceanu Atlantyckiego, które przyniosą deszcz, chmury i niższe temperatury. Temperatury spadną nawet do 13 stopni Celsjusza, by potem nieznacznie wzrosnąć. Nie zmienia to faktu, że deszcze i szarość nie opuszczą nas już na długie miesiące. W nocy z soboty na niedzielę przyjdzie początek astronomicznej jesieni. Dokładnie o 3:54 nastąpi przesilenie i równonoc, co oznacza, że obie pory dnia będą trwały po 12 godzin.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Fani we łzach. Uwielbiana para z M jak Miłość odkrywa największe tajemnice serialu
  2. Z ostatniej chwili: Patryk Jaki tymczasowo rezygnuje z pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości
  3. Cejrowski parę lat temu zrzekł się polskiego obywatelstwa. Co myśli teraz?
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News