Zbigniew Wodecki odszedł dokładnie 3 lata temu. Jak wspominacie artystę?

Zbigniew Wodecki odszedł dokładnie 3 lata temu. Jak wspominacie artystę? Źródło: East News kkatny

Rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego przypada na dzień 22 maja. Nagłe odejście artysty wstrząsnęło nie tylko bliskimi gwiazdora, ale również wieloma fanami. Jak wspominacie wybitnego muzyka?

Rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego to dla wielu osób dobry czas, by przypomnieć sobie jego twórczość. Wybitny muzyk ma na koncie wiele znanych przebojów, m.in. "Chałupy Welcome To", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", czy legendarną już "Pszczółkę Maję". Nagłe odejście gwiazdora wstrząsnęło wieloma osobami.

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie, a muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat za sprawą taty – trębacza w orkiestrze symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji. Skończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, a karierę rozpoczynał w legendarnej "Piwnicy pod Baranami". Przez lata współpracował z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, zasłynął jako wybitny wokalista i multiinstrumentalista. Zmarł 22 maja 2017 roku w wyniku komplikacji po zabiegu wszczepienia bypassów. Został pochowany na cmentarzu Rakowickim w Krakowie w rodzinnym grobowcu, a w ostatniej drodze towarzyszyli mu nie tylko bliscy, ale również tłum fanów oraz przyjaciół i znajomych ze świata muzyki, filmu i show biznesu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News