Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje wspaniały polski aktor

Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje wspaniały polski aktor Źródło: pikio

Robert Rogalski nie żyje. Był jednym z najlepszych, najbardziej docenianych aktorów, a jego pogoda ducha wzbudzała podziw bliskich i znajomych. Był także inspiracją dla wielu początkujących artystów, zawsze pomocny i służący radą aktor zmarł 4 lipca.

Robert Rogalski odszedł - nie będzie już dzielił się swoimi doświadczeniami na planach filmowych. Do samego końca starał się dawać z siebie wszystko, niestety wiele osób spodziewało się, że niedługo będą musieli się z nim pożegnać.

Był najstarszym czynnym zawodowo aktorem. Miał 99 lat

O śmierci aktora branża dowiedziała się dzięki informacji umieszczonej na portalu Film Polski. Robert Rogalski miał 99 lat i był najstarszym czynnym zawodowo polskim aktorem. Po ukończeniu warszawskiej PWSTW od 1948 roku występował na teatralnych deskach. Był znany z ról, które odgrywał w teatrach Ateneum, Ziemi Mazowieckiej i Ochoty. Na dużym ekranie po raz pierwszy zadebiutował w 1962 roku w filmie "Na białym szlaku", w którym zagrał Eskimosa Kari. 15 grudnia obchodziłby swoje 100. urodziny.

- 4 lipca w wieku 99 lat zmarł Robert Rogalski, w ostatnich latach najstarszy grający aktor polski.
W swojej karierze zagrał wiele ról drugoplanowych, m.in. w serialu "Dom", "Pokłosiu", "Mieście 44", "Wołyniu" i "Klerze". Po raz ostatni pojawił się na ekranie w ubiegłym roku w "Kurierze" - czytamy we wpisie na Facebooku, który opublikował portal Film Polski.

Robert Rogalski brał udział w walkach podczas II wojny światowej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktor urodził się w 1920 roku, a jego naukę w liceum zakłócił wybuch II wojny światowej. Podczas walk pracował jako pomocnik murarza. Ojciec Roberta Rogalskiego był podoficerem zawodowego Wojska Polskiego, dlatego syn nie wahał się, by wstąpić do Armii Krajowej. Wspomnienia z czasów wojny stały się przydatne podczas kręcenia np. "Miasta 44".

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor zginął w wypadku. Po latach ujawniono, co zrobił kilka godzin przed śmiercią, ciężko powstrzymać łzy

2. Fani na całym świecie pogrążyli się w żałobie. Nie żyje Ennio Morricone

- Robert Rogalski, który wyjawia przed bohaterami sekrety z czasów wojny, sam pracował na rampie podczas likwidacji getta w Siedlcach. Nie grał, tylko sobie coś przypominał. Zaproponował Władkowi kilka tekstów. Dziś powiedziałbym, że kluczowych dla pewnych scen - zachwycał się kilka lat temu Maciej Stuhr. Robert Rogalski zagrał też w "Pokłosiu", "Klerze", "Wołyniu", "Domu". W filmie Władysława Pasikowskiego, "Kurierze" z 2019 roku, pojawił się na dużym ekranie po raz ostatni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  2. Nie żyje wybitna postać polskiego sportu. Był pięciokrotnym mistrzem kraju
  3. Fatalna wiadomość dla wszystkich fanów disco polo. Zapadła ostateczna decyzja, nikt się nie spodziewał
  4. Wielki sukces WOŚP. Jurek Owsiak przekazał wspaniałe informacje, gratulujemy
  5. Tragiczne informacje nagle obiegły Polskę. Nie żyje Michał Borowski, ogromna strata
  6. Tragedia, matka przejechała 15-miesięczne dziecko. Do ostatnich chwil próbowała ratować córeczkę

Źródło: Wirtualna Polska, Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News